192 miliónov registrovaných domén

Toto číslo zverejnil VeriSign vo svojej výročnej správe . Spoločnosť ďalej informuje že za štvrtý kvartál 2009 stúpol počet domén o 11 miliónov na celkový počet 192 miliónov. Pričom domény pribúdali tempon 3,7 milióna mesačne, teda viac ako 100 000 denne! Prelomenie magickej hranice 200 milión registrovaných domén, teda môžme očakávať práve v týchto dňoch.

VeriSign je správcom .Com a .Net domén, ktorých počet narástol na úctihodných 97 miliónov. Vo štvrtom štvrťroku bolo takmer 71 % registrácii, ktoré v tomto období mali expirovať predĺžených. Denne štatistiky štatistiky .Com, .Net, .Org, .Info, .Biz, .Us môžete sledovať na Daily Changes.

V reporte sa ďalej môžme dočítal o ccTLD, z ktorých jasne vyčnieva .Cn , nasledovaná .De, .Uk, .Nl .Eu, v prvej desiatke ďalej nájdeme .Ru, .Ar, .Br, .It a pozor .Pl ! Najväčší rast v roku 2009 zaznamenala ruská doména, pričom ich počet stúpol o 37%. Brazílska doména zaznamenala progres o 27%, poľská o 26%, austrálska o 23% a francúzska o 23%.

Nie je žiadnym tajomstvom že slovenských zaregistrovaných  domén je niečo vyše 200 000 kusov, a českých viac ako 650 000. Medziročné nárasty naše skostnatené registrátorské subjekty zatiaľ nezverejnili.

Podobné reporty sú veľmi dobrý zdrojom informácii. Čítate ich aj vy ? Prípadne aké zdroje informácii o doménach sú pre Vás inšpiratívne ?

Záverom technická: Nestíham pridávať články v takom tempe ako som si predsavzal, a veľmi ma to mrzí, preto : Stále platí ponuka písať články na SvetDomen.sk . V prípade záujmu sa ma neváhjte kontaktovať, za dobré články autorom rád prispejem na pitný režim.

One thought on “192 miliónov registrovaných domén

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>