Ako speňažiť PR na weboch-aj pre náročných

Ako posledný tip na speňaženie vaších webov som uviedol službu backlinks.com. Išlo o predaj spätných odkazov na základe pageranku. Po veľkom ohlase vám teraz predstavím podobnú službu, ktorá je však viacej výhodná pre samotných predajcov, teda pre vás.

Keďže pár ľudí reptalo na službu backlinks, že ceny za odkazy sú malé, až smiešne ( osobne s tým súhlasím), rozhodol som sa, že predstavím ďalšiu, veľmi podobnú službu. Ide o Brokerage.

Najskôr základný popis a potom výhody a jedna rada na záver. Služba je takmer totožná s backlinks.com a to aj čo sa týka ovládania. Affiliate systém je tiež veľmi podobný. Systém je ale prehľadnejší, hlavne pre kupujúcich. Podľa kategórií si môžu vybrať zameranie webov, ktoré potrebujú a potom zo zoznamu predávajúcich si podľa alexa a page ranku vyberú.

Najväčší rozdiel a zároveň výhoda je tá, že predávajúci si sám určí cenu za link. Môže si taktiež určiť aj počet predajných odkazov až do 25 kusov. Ako som si všimol, predávajú sa aj ranky s PR0, a to len potvrdzuje moje dohady v poslednom článku o kúpe odkazov, kým sú ešte lacné a ranky malé. Samozrejme, zase všetko závisí od ceny, ktorú si predávajúci stanoví.

No a moja rada na záver:” Ak už ste začali predávať odkazy cez podobné služby a moc sa vám nedarí, pokojne môžete použiť oba systémy naraz.” Ak sa vám darí predávať odkazy cez backlinks, skúste to aj cez tento systém s tým, že cenu stanovte aspoň 1,5 až 2x tak vysokú ako udávajú vo FAQ na backlinks. Ak sa vám podarí predať, už nebude nad čím rozmýšľať. Vaše postrehy, nápady a skúsenosti samozrejme uvítam.

Ako vložiť php kód do HTML stránky? Stačí vytvoriť/ otvoriť súbor .htaccess a vložiť tam nasledujúce riadky.

RemoveHandler .html .htm
AddType application/x-httpd-php .php .htm .html

12 thoughts on “Ako speňažiť PR na weboch-aj pre náročných

 1. To ze tam su uvedene stranky s PR0, este neznamena ze je kupujuci maju o odkaz zaujem 😉 Aj v avize sa da najst na predaj rozbita jawa 350 za 20 tisic, ale kupi ju niekto? 😉

 2. pis mail normalne pretoze tvoj post som vytiahol z akismetu ako spam.
  Ak si prejdes zoznam mozno sa ti podari najst stranku s PR0. Podla mna to nie je zly krok. Ak si stranku odsledujes, zistis ze pribuda obsah, ma dobre zameranie a cena je tak dolar mesacne je to v pohode

 3. Nemal byť titulok že pre nenáročných?
  Stále je to pre nenáročných, ale asi fakt lepšie ako backlinks, skúsim to zajtra keď sa vyspím (kuknem čo bežne pýtajú za PR4 a PR5 a rozbehnem svoje expired fajnovky).
  TLA je pre náročných ale s fakt dobrými doménami s vysokým PR, traffic a backlinks.

 4. ja som to skor myslel ze je to sluzba aj pre narocnych v tom zmysle ze si mozes dat svoje narocnejsie poziadavky oproti backlinks aj ked samozrejme takyto predaj je nenarocny :)

 5. Diky za info o dalsi sluzbe taky pomalu zvazuji ze prodam nejake odkazy ale ty ceny na backlinks.com me docela odrazovaly tohle se mi zda zajimavejsi cily asi to pujdu take ozkouset na jeden webik a uvidi se..

 6. ….v brokeage som predal jeden odkaz, ale musel som ísť s cenou nie dvakrát hore ale dvakrát dole oproti backlinks….podľa mňa tam nemajú dostatočný počet tých, ktorí by si kupovali link….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>