Ako zarobiť na Facebooku bez investície ?

Facebooku zarobil peniaze nielen svojmu tvorcovi, ale môže ich zarobiť aj Vám! Dodnes sa síce vedú dohady o podiele Marka Zuckerbega na vývoji Facebooku. Jednou z verzií je aj tá, v ktorej “Marky” celý projekt “učóroval” (krásne slovo) svojim spolužiakom.

Čo je však neodškriepiteľné, je fakt, že facebook sa stal viac ako len  komunikačným nástrojom. Počet užívateľov už prekročil hranicu 350 miliónov. Za posledného 2,5 mesiaca hlási nárast o 50miliónov. Krásny trh, čo poviete ? Pri tejto príležitosti nám všetkým adresoval Mark otvorený list, v ktorom sa rozhovoril o tom ako ho serie škrie množstvo číňanov. Že si chlapci od Žltej rieky pozerajú naše fotky, checkujú naše statusy a že kvôli nim máme očakávať v najbližšom čase zmeny. Tieto zmeny sa budú dotýkať predovšetkým súkromia.

Každý z nás si svoje súkromie do určitej miery chráni. Niekto na facebooku zdieľa všetky informácie, iný len to najnutnejšie a väčšina poskytuje údaje a fotky len priateľom. A práve Vaši priatelia a ich počet môžu byť kľúčom k Vašim peniazom. A to všetko veľmi jednoducho, navyše bez akejkoľvek investície. Naťahujem Vás už dostatočne dlho ?

Ok, zrýchlim! Kľúčom ku všetkému sú Vaši priatelia a založenie skupiny.  Podobne ako pri online projekte vyberáme zameranie ku ktorému máme vzťah, ktorému rozumieme. Povedzme rybárčenie. Nasleduje pútavý názov – veľmi dôležité! (napríklad “Milujem večery pri vode” vs. “Rybolov”) Sám o sebe musí vzbudzovať chuť sa do skupiny pridať.  Už Vám pomaly zapína ? Že to začína vyzerať ako klasická tvorba stránky ? Následne pridáme trochu obsahu a nasypeme tam všetkých svojich priateľov a ich priateľov a priateľov ich priateľov… Jednoducho čím viac, tým lepšie. Osadenstvo postupne dokrmujeme zaujímavým obsahom a pridávame po troške reklamu (ak neuverejňujeme vlastnú, tak ju môžeme samozrejme predávať), občas nejaký affiliate link, a to všetko pekne postupne premiešavame a dochucujeme. Na zahraničných fórach sa podobné stránky/skupiny už úspešne predávajú. To však musíte mať aspoň tisícky fanúšikov.

Kam až by sa dala táto myšlienka rozvinúť ? Privítam Vaše návrhy na vylepšenie!

A ak som Vás inšpiroval a už premýšľate o založení skupiny, myslite na to že kúpim reklamu v tých ktoré sú zamerané na vodné športy, cestovanie a tipovanie :).

5 thoughts on “Ako zarobiť na Facebooku bez investície ?

  1. Zdravim, pokud vám jde o reklamu na webech s tématem vodní sporty (konkrétně plavání), pošlete prosím svůj kontakt na “anakin at anakin dot cz”, upřesním, o co jde.

  2. Zdravim Vas .. clanok aj predstava takto lahko zarabat peniaze je pekna .. avsak pri prekroceni 5000 uzivatelov v skupine hromadnu spravu posielat nemozte .. mam skupinu kde je cez 20000 ludi a nemam z toho nic :)

  3. Soxik: Ved ale na nastenku pisat mozes nie? Sice to nieje take efektne ako ked je to sprava, ale predsa to uvidi dost ludi. Aj ked sa to da vypnut, kym nespamujes nemaju uzivatelia dovod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>