Bleskovky.sk-veľmi lukratívna doména

A to si dobre uvedomujú obe strany, ako zoznam, tak aj ringier. Bleskovky.sk je vlastne značka najnavštevovanejšieho denníka na slovenskom internete.

Za ten čas, čo bleskovky bežia, si stihli vydobyť svoje miesto medzi naj portálmi. Určite to bolo ich zameraním, pol bulvár, pol investigatívne spravodajstvo (možno 3/4 a 1/4 ) a určite to bolo aj peniazmi do projektu investovaných v rámci reklamy.

Preto je teraz jasné, že ani jedna strana sa jej nechce vzdať, pretože budovanie povedomia u ľudí je ťažké a hlavne drahé. Ringier s tým však zrejme problémy nemá a naštartoval nový projekt čas.sk. Zanedbateľná určite nie je ani samotná databáza článkov a fotiek s bleskovkami spojená a veľkým počtom prístupov z vyhľadávačov.

V podmienkach zmluvy stojí, že doména pripadne tej strane, ktorá hrubým porušením zmluvy poškodila druhú stranu. Ak nie, je tam sankcia na 5 miliónov korún. Zoznam argumentuje postrannými aktivitami ringieru a ringier zase tým, že zoznam nemal právo odstúpiť od zmluvy, pretože oni podmienky neporušili. Pravdepodobne to všetko skončí na súde. Veľmi by ma zaujímalo, čo by spravil s doménou ringier, ak by ju vyhral na súde, keďže svoj projekt už budujú na inej. Zrejme by skončila ako presmerovaná, alebo by bežali dva portály zároveň=2x zisk.

Čo myslíte ako to dopadne?

One thought on “Bleskovky.sk-veľmi lukratívna doména

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>