Blogeri, zarobte si!

Často omielaná scam, či spam fráza. Nedávno, môj známy z netu Michal V. aka Vembl, spustil veľmi dobre vyzerajúcu službu. Ide o predaj a naopak nákup trvalých spätných odkazov z blogov s PR vyšším ako 3.

Čo to znamená pre Blogerov: Blogy s Pagerankom vyšším ako 3 môžu ponúknuť miesto pre trvalý spätný odkaz v článkoch. Stačí ak sa zaregistrujete cez obchod@whitecastlemedia.com a dohodnete si bližšie podmieky na základe návštevnosti a rankov. Do článkov, ktoré bežne píšete potom bude vložený odkaz tak, aby bol relevantný ku smerujúcemu webu. Za každý takýto odkaz, ktorý bežne dávate aj na iné stránky dostanete 100kč. Keď za mesiac napíšete 10 článkov, v ktorých spravíte 10 odkazov, máte 1000kč. Takto si spravíte z hobby aj zárobkovú činnosť. Aby som nezabudol, ide len o stránky “čisté”, teda bez warezu, adult obsahu, ani žiadny hazard a podobne.

Čo to znamená pre inzerentov: Pre inzerenta nie je lepší spôsob ako lacno získať trvalé relevatné spätné odkazy, s vysokou PR hodnotou. Ceny su nízke a už predbežný ohlas ukázal, že o túto službu bude záujem. Zaplatiť 600kč za 3 odkazy, ktoré budú trvalé a maximálne relevatné, je dobry “kauf”. Tu je ceník aj s akciovými cenami pri väčšej objednávke.

Čo to znamená pre čitateľov: Menšia záťaž na prst pri scrollovaní otravných ppc reklám 😀 .

Čo by zaujímalo mňa ako potencionálneho inzerenta, či inzerujúceho: Podľa mňa je toto krok vpred, v zmysle speňaženia odkazov a akéhosi spravovania celého tohto kolobehu, ale príde mi nedotiahnuté rozlíšenie webov podľa návštevnosti, či podľa hodnoty samothného PR. Určite ako majiteľ blogu s PR6 si nedám na blog odkaz za 100kč, ak možem predať takýto odkaz za tisíce. To isté z druhej strany. Nikde na webe sa nepíše nič o tom, ako sa bude daný web, kde bude reklama vyberať. Čo ak budú k dispozícií 3 blogy s rôznym PR, ako inzerent by som mal určite záujem mať odkaz buď na tom s vyšším PR alebo s vyššou návštevnosťou. Je mi jasné, že je to mierené skôr na blogy s PR3 do povedzme 5, ale aj to je veľký rozdiel.Na stránke mi skrátka chýbajú takéto informácie, neviem, či to majú premyslené, ak nie, verím, že sa im moje postrehy hodia a systém dopracujú prípadne len doplnia info na stránke a možno si aj ja takýto odkaz kúpim pre domainer.sk :)

Na záver odkaz na projekt a výzva ku komentárom. Čo na to hovoríte? Využijete takúto službu?

13 thoughts on “Blogeri, zarobte si!

  1. Vembl: rado sa stalo, projekt je to pekny treba ho podporit :)
    eRobert: Tato sluzba je orientovana skor pre blogerov, ktori si nemaju ako zarobit, maju nizku navstevnost a predaj PR odkazov je za 50/mesiac, nie je to myslene ako spravim si blog denne napisem clanok a za mesiac mam 3000kč.

  2. eRobert a Tomas: Zatím s tou službou začínáme, ale jde o to, že na blogu máš možnost vydělat si peníze mnoha způsoby. Toto by mělo sloužit jako přilepšení ne jako hlavní zdroj příjmu. Pokud třeba píšeš dobré články o mobilních telefonech Nokia a vložíš do toho článku trvalý odkaz na e-shop s mobilními telefony, třeba přímo na detail konkrétního produktu získáš za to jednorázově 100 Kč. Pokud budeš mít dobrý blog a dostatek obsahu, tak samozřejmě můžeš těch odkazů na tvůj blog vložit třeba 50, pak z toho máš 5 tisíc Kč. Je pravda, že bude potřeba nějak odlišit ty weby s vysokým PR a nabídnout jim více peněz. Ovšem ta hodnota odkazu třeba u webu s PR6 je pouze dočasná, protože časem se stejně článek přesune do archívu, který třeba nemá žádný PR, a pak zůstává jenom jeho kontextová hodnota. Určitě ale ještě náš ceník změníme tak, aby to bylo prodejné koncovému klientovi a aby si bloger mohl přijít na slušné peníze.

  3. ked sa to trochu doladi vidim v tom vacsi potencial ako v priamom predavani odkazov uz len kvoli penalizacii od googlu. Odkaz v texte je predsalen prirodzenejsi.

  4. Tak jsme trochu všechno upravili tak, aby to lépe odpovídalo skutečnosti. Ozvěte se nám, nebojte se, všechny závazky platíme včas a to co vám slíbíme skutečně dodržíme! Budu rád za jakékoli další komentáře, pozitivní či negativní.

  5. myslim ze pridanim toho faq sa to vylepsilo a vyjasnilo ostatne veci sa dotiahnu za chodu, prajem hodne stastia so sluzbou.
    Ps. pre webmasterov ponuknite aj vy vas web budete mat aspon odkaz zadarmo 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>