Ceny .sk domén v septembri klesnú

Ceny .sk domén klesnú približne v polovici septembra. Výhodou bude registrovať u veľkých registrátorov.


Najzaujímavejšie je, ako sa ceny domén zmenia. Výhodu dostanú “veľkí hráči”. Naopak menší registrátori budú platiť za domény viac.

Kým pri registrátoroch s počtom do 100 domén klesne cena len veľmi mierne – z 19,92 eura na 19,90 eura bez DPH, pre vyššie kategórie registrátorov sa schválili väčšie zlacnenia. Kategóriu so 101 – 1 000 doménami vyjde každá doména na 15,90 eura namiesto doterajších 16,60 eura. Skupinu s 1 001 až 10 000 doménami bude každá doména stáť 12,40 eura namiesto 13,28 eura. Zaviedla sa nová kategória – registrátori nad 10 tisíc budú mať cenu 11,40 eura za doménu.

ceny domén

Registrátorov s viac ako 10 tisíc doménami je šesť: Webhouse, Yegon, Active24, Zoner, Internet Sk a Exo Technologies. V nižšej kategórii je ich 16. Podľa konateľa spoločnosti Websupport Michala Trubana, sa do troch mesiacov do vyššej kategórie pridá aj táto spoločnosť.

Komisia schválila zmenu cien jednomyselne.

Hoci boli ceny schválené dnes, podľa pravidiel začnú platiť 30 dní po zverejnení cenníka zo strany Sk-Nicu. Organizácia zverejní nový cenník najneskôr zajtra, informoval Živé.sk riaditeľ Sk-NICu Patrik Krauspe.

Predošlé ceny platili 7,5 roka – od začiatku januára 2003. Ak Vám sumár nestačil, prečítajte si celý článok zverejnený na  Živé.sk .

Uvítali ste zlacnenie .sk domén ? Počkáte so registráciou, či zaplatením obnovovacieho poplatku kým nadobudnú nové ceny platnosť ?

6 thoughts on “Ceny .sk domén v septembri klesnú

 1. Ja som uz vsetky domeny zaplatil a mrzi ma to, nie pre toto zlacnenie o ktorom som uz nejaky cas vedel (a kedze som vedel o ake “zlavy” pojde), ale preto lebo nedavno som poziadal o dph, cize tam by bola uspora znatelnejsia.
  Toto zlacnenie je na smiech, ked zlavili v CR islo tusim o 50% a pocet registrovanych domen stupol z roka na rok o 100%, takto sa nic nezmeni, euro hore dole pri 15€ neznamena absolutne nic.

 2. Takisto som vedel.
  Neskutočné zľavy a najväčšia brzda v komisii sa zatiaľ javí šéfredaktor Žive.

  Však nezúfajme. Krajcer spraví 4-5 vecí čo má spraviť a potom aj tak na ministerstve kultúry nebudú mať do čo ho pichnúť.

 3. Ja predlzujem domeny ako pride, najlepsie 1 den pred koncom :) Ale kazde znizenie ceny potesi..

  Hlavna otazka je ci velki registratori budu chciet viac zarobit,
  alebo znizia aj end-user ceny.
  Verme, ze konkurencia funguje a ze nebude kartel. Aj ked 6 subjektov je dost malo..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>