České Sedo

Za tým celým stojí Martin Schlemmer aka Retal (webtrh) a Ahyde (skúsený český domainer) a možno ešte pár ľudí, ktorí celý systém dávali dohromady.

Zatiaľ nie je moc jasné ako to bude celé fungovať, či to bude verejná služba, jediné čo bolo po prevalení tohto projektu oznámené je najnižšia cena za klik a tá bola stanovená na $0.04, čo nie je nič extra, ale ak to bude platiť aj pre adult stránky môže to byť zaujímavá varianta velký spoločnostiam v zahraničí. Prečo píšem stránky a nie domény? Ono to celé je viac ako len “parkovačka”! Je to hybrid s MFA, teda ministránka spravená pre adsense. Celé to pôsobí veľmi dôveryhodne, kombinácia ppc reklamy a obsahu na stránke vyvoláva dojem, že ide o plnohodnotnú stránku doplnenú o ppc reklamu a nie o zaparkovanú doménu. Výhodou je, že neplatia klasické pravidlá pre parkovacie spoločnosti (neodkazovať na zaparkovanú stránku, stránka nebude vyradená zo SERPu, dokonca môže získať nejaký ten PageRank,…). Nie je mi jasné ako sa tvorí obsah, či je generovaný automaticky, alebo sa píše, či preberá. Zatial to beží v skúšobnej prevádzke a je tam pár domén pre ukážku si môžete pozrieť napríklad www.reklama.cz .

Tento projekt je pekná ukážka kreatívneho myslenia a má veľkú budúcnosť, ak mu domaineri prejavia trochu dôvery a obetujú pár domén zo svojho portfólia. Výhodou je aj momentálna veľkosť a teda určite vstriecna podpora. Stoja za ním skúsený domaineri, takže ja by som do toho určite šiel, bohužiaľ nespĺňam podmienky, ktoré sú dosť prísne, ale na druhú stranu načo brať stránky kam príde 10 ľudí denne?!

Momentálne som na dovolenke a nemusím mať aktuálne info, takže ak viete niečo nové, napíšte to do komentov prípadne mailom ja to rád doplním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>