Čo nové vo svete domén?

Aj keď sa už o dianie na svetovej doménovej scéne moc nezaujímam, sem tam čosi prečítam. Skôr sa ale pohybujem v miestnych vodách, aj keď je to dosť malý rybníček, škoda. No napriek tomu malé repete.

Cez sedo sa nedávno predala ďalšia pekná premium doména a to call.com. Cena taktiež pekná, 1,1 milióna dolárov. Tak nám zapadla do rebríčka miliónových domén. Ako tak pozerám, ani ten môj rebríček nie je už moc aktuálny.

Ďalšia zaujímavá udalosť – chystané stretnutie domainerov vo Waršave, dňa 25-27. septembra. Daniel pozval aj mňa, ale pre mňa je táto udalosť trochu iná liga, už podľa tých fotiek, ktoré som videl (tuším z minulého stretnutia v Krakowe). Aj keď ma presviedčal na ponuky SEO, odolal som, koniec koncov má byť v tedy aj barcamp 😛 . Celý tento špás by mal výjsť na niečo vyše 200€, čo zase nie je až tak moc. Napriek tomu sa určite poteší, ak mu na oplátku spravím trochu promo. Prečo prísť? No lákadlom môže byť napríklad číslo 66 000€. To je suma za všetky predané (spolu 23) domény. Všetky boli .pl. Na di.pl som videl aj anketu, ktoré domény sa majú predávať, a boli tam naozaj kvalitné kúsky nie ako na DD, ktorý bol v Prahe. Zážitok to bude určite, kto môže, nech sa dostaví.

11 thoughts on “Čo nové vo svete domén?

 1. Domeny, ktore sa predavali na DD v Prahe boli adekvatne okolnostiam. A bola to vyborna akcia.

  Lepsie domeny by bola skoda tam davat, a hlavne kto bych ich daval ako “no reserve”? Tie polske maju reserve 7 500 alebo 25 000 eur, to by bola predsa hlupost ponukat na prvom DD.

 2. no ved tie domeny co tam boli by sa bez no reserve ani nepredali 😛 az na par ludi ktori to brali ako charitu a trochu sa odviazali, skor sa mi zdalo ze sa tam dali take domeny aby sa ich zbavili aspon za par stovak/tisic ked uz nic.
  O tom ze to bola zaujimava udalost nepochybujem, to som ani nikde nenapisal

 3. spravil by som to rovnako ako to robia poliaci. Napriklad na webtrhu/ahydeho blogu spravil anketu kde by sa dalo povedzme 50-100 domen aj s vyvolavacou cenou. Ludia by si odhlasovali ktore domeny by tam chceli. Tak by sa vyfiltrovali blbosti ktore su napriklad na dopr a podobne.
  Ale cesky DD nie je podstatou tohto postu.

 4. Mzslím si že na DD sa predali domeny za vysoke sumy vzhladom na ich odnotu ( moj nazor) .Páčila sa mi tam len jedna doména, a tú mi vyfukol ahyde… mal som 200 eur na ňu strop.

 5. Cielom aukcie je a vzdy bolo (a plati to na celom svete) prave predat co najdrahsie. Nie najlacnejsie. A teda vlastne potvrdzujes, ze boli uspesne.

  Ani na polskej nic dobreho za 200 eur nekupis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>