Directo, Adsense, VeriSign a igigi

Správy, ktoré hýbu nielen doménovým svetom.  Ukončí DirectoGlobal skutočne svoju činnosť ? Koniec Adsense (básniku) v čechách ? Je igigi len mýtus, alebo skutočne šikovný hacker ?

Koniec Adsense, alebo len nový začiatok ?

Pre tých ktorí sa nechcú registrovať k platbe DPH od 1.1.2010, zrejme Adsense ako zdroj príjmov končí. Zákon č. 471/2009 Z. z. v krátkosti hovorí o povinnosti prihlásiť sa k platbe DPH “pred prijatím služby z iného členského štátu, pri ktorej jej vzniká daňová povinnosť podľa § 69 ods.3 novely zákona o DPH”

Ak sa z akéhokoľvek dôvodu nechcete vzdať príjmov z Adsense, znamená to pre Vás registráciu na príslušnom daňovom úrade a následné 1/4 ročné výkazy. Okrem spmenutého však tento krok znamenal množstvo predávaných (prekvapivo aj pár kvalitných) webov na webtrhu. Niektorí “podnikatelia” postavili svoj biznis len na výnosoch z Adsense a zrazu mali v rukách nezarábajúce weby. Sám som neodolal a napriek tomu, že sa pre nedostatok času zbavujem mnohých projektov, som jednu peknú minisite kúpil.

Padá DirectoGlobal, niečo si želajte!

Tiež Vám prišiel novoročný “vinš” s predmetom : DirectoGLOBAL.com – ukončení provozu a přechod na nový systém Directo.sk ? Hviezdička na nebi reklamných systémov DirectoGlobal definitívne zhasla. Aj keď treba podotknúť, že v spojitosti s Directom nie sú žiadne správy zaručené. Isto si ešte pamätáte minuloročný nezrealizovaný predaj “Directa” za 1 korunu. Táto správa však smrdí definitívou. Zaujímavé názory na túto tému si môžete prečítať od Draga, ktorý v článku : DirectoGlobal, projekt který mohl změnit mnohé poskytuje aj pohľad do zákulisia. Napak mimoriadne nasraný komentár k ukončeniu činnosti DirectoGlobal sa objavil na blogu Pooh.cz . Názor si urobte sami, považujem to však za antikampaň pre Directo.sk .

Zvýšené náklady na registráciu

Verisign oznámil, že od 1.júla 2010 zvýši poplatky za registráciu .com domén o 7%. Samozrejme sa táto zmena najviac dotkne majiteľov zaparkovaných domén, prípadne tých, ktorí financujú domény z PPC, či len vyčkávajú s ich predajom. Toto nenápadne zvýšenie môže mať za následok nepredĺženie mnohých .com domén, keďže si na svoju registráciu nezarobia. Tak ako pri každej zmene, aj túto využijú len tí šikovní.

Hacker známy ako igigi bol na návšteve v Azete.

Čo k tejto návšteve hovorí vedenie Azetu, ste mohli vidieť v mnohých televíziách, prečítať si v denníkoch. Samotný igigi ešte neplánuje dôchodok, a na ukážku zverejnil zopár zaujímavostí zo svojej návštevy Azetu. Najvtipnejšie vyznieva heslo samotného bossa Azetu, citujem: “kokotsom”. It will be legen…(wait for it)…dary :).

Z igigiho materiálov sú najzaujímavejšou časťou najpoužívanejšie heslá. Že BFU používajú heslá ako 0000, 1234 alebo 9999 sa dá pochopiť. Ale že toľko ľudí používa ako heslo slová ako k-k-t, k-k-ti a podobne to ma skutočne šokuje. To majú mladí ľudia o sebe skutočne takú mienku ?

Ja mám hesiel nespočet, prakticky ku každej službe iné a trochu problém ako ich uchovávať. Ako ste na tom s heslami vy ? Máte len jedno, pripadne zopár ktoré obmieňate ? Alebo sa do každej služby prihlasujete pod unikátnym heslom ? Kde si ich potom uchovávate aby nemohli byť zneužité?

13 thoughts on “Directo, Adsense, VeriSign a igigi

 1. Ku každej službe iné heslo. Ale vačšinou sa jedná o pridanie čísla alebo písmená k základnému heslu. Problém je, keď si neviem spomenúť 😀

 2. Tam kde není, co pokazit se přihlašuji pod jedním z 5 lame hesel. Typu (prdiky, vztupte, namesici).

  Pokud však jde o místo, kde je co pokazit, tak vždy používám, tak dlouhé hesla, jak daný systém umožňuje. Samozřejmě využiji i celou paletu dovolených znaků. Většinou to jsou bankovní konta, emaily, FTP účty, systémy dodavatelů, apod. Heslo pak může vypadat i takto ;>>bM@~Pn|x.*zel?o{fZxNY`Qrga<.

  Hesla mi generuje a uchovává super program KeePassX, který je svou funkčností a přenositelností naprostou špičkou. Dokáže uchovávat i soubory (např. osobní certifikáty, čipové značky, dokumenty).

  Jediné složité heslo, které pak musíte znát je určené tomuto programu.

 3. jakub musil – ked ti padne system (ak nemas zalohu) co budes robit?

  ja mam urcite urovne hesiel, ze pre banku mam jedno, na ktore je podobne len pre paypal. Cim mi na stranke menej zalezi, tym je heslo lahsie a castejsie sa opakuje.

 4. Ja mam hesiel asi za plnu hrst, na uchovavanie mam Roboform pro, paradna vecicka, ako na doplnanie hesiel, tak aj rychle vyplnanie formularov, taktiez vie hesla generovat.

  lucas03: s tym systemom mas pravdu, takisto, ako ked padne internet si odrezany od sveta, tak pri tychto softoch tiez nemas sancu. No ja im verim.

 5. Na jednom zahraničnom webe som čítal vcelku zaujímavý spôsob ako tvoriť heslá.

  Stačí si vytvoriť nejaký algoritmus.
  Napríklad, že heslo začnete prvým písmenom domény daného webu, potom skočíte na tretie, zadáte číslo, ktoré udáva počet písmen domény…..
  A takto to používať na všetkých weboch. Ak by vám však niekto prišiel na váš spôsob výpočtu hesla, museli by ste si zmeniť heslo všade :)

 6. Na hesla používám už několik let prográmek Scarabay. Lze nastavit, jak silné heslo má vygenerovat, hesla v něm lze přehledně rozčelnit. Heslo, příp. přihlašovací jméno lze z manažeru přetáhnout myší.

 7. kto uz len dani adsense? A na co? Pre adsense sme si zriadili ucet v 10 bankach(adsense viac neberie), a kazdy mesiac vyplaty striedame+2 mesiace seky.
  Zdatni vedia, ze takymto sposobom nas nemaju ako odhalit. Ide o sumu pod 1000EUR mesacne,takze drobne nikoho netrapia, kedze sa nam neopakuju viac ako raz za rok v ziadnej banke

 8. Spätné upozornenie: Etarget a DPH | SvetDomen.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>