Domainer.sk a jeho SEO :-)

Neni to tak dávno (2. apríl 2008), čo som spustil fórum o predaji a nákupe domén. Nechcem písať o doménach, o trhu, ale rád by som sa pochválil niečim iným 😀 !

Dnes som pozeral vstupy na fórum cez google analytics a všimol som si, že 2 vstupy boli na slová “predaj domény”. Tak som si dal vyhľadať tento výraz aj ja a aké bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že sme už na 1. strane. Síce poslední, ale sme.

Píšem to preto, lebo pred týždňom bola pozícia na podobné KW niekde na 5-6 strane. Od vtedy som v podstate nič nerobil. Žiaden linkbuilding, žiadna výmena odkazov, proste správny popis v podpisoch na fórach a slabé zalinkovanie do najväčších sk a cz katalógov prinieslo svoje ovocie. Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na samotnú optimalizáciu fóra, tam som si dal tiež veľmi záležať.

Je zaujímave vidieť aj menši rozdiel vo vyhľadavánosti z pohľadu dodržiavania diakritiky. Keď ostránime dĺžeň zo slova domeny, nájdeme odkaz až na druhej strane. Verím však, že časom to už bude jedno a na takéto vysoko konkurenčné spojenie ako predaj a nákup domén budeme stale medzi prvými, čo prinesie návštevnosť.

5 thoughts on “Domainer.sk a jeho SEO :-)

  1. Congrats. Mimochodom ti možno pomáhajú linky (síce len v commentoch) na dsl.sk, zive.sk a pod.
    Síce z commentov nevyťažíš pagerank, ale získaš síce slabé linky ale z relevantných stránok a to google hodnotí viac. Pagerank je len na vytvorenie si obrazu, nieco ako alexa rank.

  2. ee stale 1.-2. strana :) aspon pre slovenske weby a ako tak pozeram prve 3 pozicie su platene, skratka konkurencia :)
    Ale inak najviac vstupov je na slova ako lezbicky a hlavne nazvy domen v aukcii a specificke vyrazy-parkovanie domeny, type in atd

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>