Doménový občasník

Zopár noviniek, ktoré mi prešli cez prsty a nemali by Vám uniknúť.

Russia.com predaná za $1,500,000!

Gratulujem súdruhom k naplneniu päť ročnice ! Sedo vydalo krátke prehlásenie k tomu dealu z ktorého vyberám. Potvrdenie o hodnote geo domén: “Geo domény sú veľmi žiadané, pretože majú unikátny charakter – neexistuje alternatíva,” povedal Gregory Paley, generálny riaditeľ spoločnosti Paley Media. “Aj keď sa predáva bez obsahu, ako tomu bolo v prípade Russia.com, geo doménové meno samo o sebe má obrovskú hodnotu, pretože ju možno uplatniť na rad lukratívnych obchodných modelov.”

Ďalej sa v správe ešte dočítame, že ak máte zvyšné doláriky, môžete ich naliať momentálne do týchto domén: PuertoRico.com, SouthAfrica.com, Morocco.com, Scotland.com a Nepal.com. Tieto geo domény sú v súčasnosti uvedené na Sedo.com v sekcii Geo, plus ďalšie ako Sweden.com, Belgium.com, Dusseldorf.com, Guinea.com a VaticanCity.com. Odporúčam nazrieť do zoznamu, aby ste sa dostali do cenového obrazu.

Eurovikendy.sk zmenili majiteľa.

Po úspešnom predaji EuroVikendy.cz sa doménová celebrita Fandor posťažoval, že prevod EuroVikendy.sk trval takmer mesiac. Alebo, že by sa chcel pochváliť novým úlovkom ? Tentoraz ide o travel doménu, ktorá u nás nemá taký zvuk ako za riekou Moravou. Sliedili po nej však viacerí domaineri. Fandor bol rýchly a jeho ponuka očividne presvedčivá. Ak by chcel pridať detaily, budem rád.

Pre mňa sú zaujímavé dva momenty. Potvrdená investícia do .sk domén. A v neposlednom rade by ma zaujímalo či sa chystá osloviť rovnakú agentúru? :).

Najhľadanejšie výrazy za rok 2009

Yahoo zverejnilo rebríček najhľadanejších výrazov v roku 2009. Môžeme z neho usúdiť čo zaujímalo ľudí na internete, prípadne odhadnúť čo asi budú v najbližšej dobe hľadať. Vedie kráľ popu, celkovo top desiatke dominuje film a hudba.

 1. Michael Jackson
 2. Twilight
 3. WWE
 4. Megan Fox
 5. Britney Spears
 6. Naruto
 7. American Idol
 8. Kim Kardashian
 9. NASCAR
 10. Runescape

Zaujímavo vyzerá kategória ekonomické výrazy, medzi ktorými vedú kupóny, nezamestnanosť a študentské pôžičky. Aj to môže veľa napovedať o stave ekonomiky.

České domény budú lacnejšie.

Združenie CZ.NIC informuje že od 1. januára 2010 (leden) zníži veľkoobchodnú cenu cenu ročnej registrácie  za držanie .cz domény na 155 czk bez DPH. Celý cenník. Bratia česi a nielen oni sa opätovne dočkajú zlacnenia .cz domén. Kedy k takémuto kroku pristúpi aj náš všetkými milovaný SK-nic je vo hviezdach.

Slovenských domén je viac ako 200.000

Sk-nic nás poinformoval, že 23.11.2009 počet aktuálne zaregistrovaných domén prekročil hranicu 200 000 kusov. Koľko z nich je podľa Vás reálne využitých ? Viac ako 20% ?

Domain Day 2

Pre tých ktorí sa podobne ako ja nemohli/nezúčastnili na Domain Day 2, odporúčam výborné zhrnutie od Draga na jeho blogu. Predovšetkým dávam čitateľom svetdomen.sk do pozornosti časť o Fandorovej prezentácii.

4 thoughts on “Doménový občasník

 1. Fandor: išlo mi o detaily ohľadom kúpy EuroVikendy.sk. Či sa dohoda rodila rýchlo? Ako cenu ovplyvnil predaj .cz verzie? Či má SA predkupné právo na .sk ?

 2. Russia.com – ruska federacia, ziadne prekvapenie, domena mala taku cenu.
  co sa tyka najvyhladavanejsich slov je jasne, ze tema bude film a hudba.

  Teraz sa oplati investovat do GEO domen, ako pisal Drago na blogu, napriklad .eu domeny su volne, turisticke destinacie. Treba hladat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>