Doménový prieskum

Táto aktivita si vyžiada trochu viac vášho času a poprosím Vás, ak sa rozhodnete zúčastniť, venujte jej svoju pozornosť. Odpovede vkladajte podľa poradia do komentárov a prehľadne.

Predlohou pre tento článok sa mi stala debata na webtrhu, zopár komentárov tu na blogu a v neposlednom rade podobný prieskum na Domain Name Wire.

1. Ktorého registrátora .sk domén považujete za najlepšieho a prečo ? Aké sú hlavné klady daného registrátora ?

2. Akú službu využívate na odchyt expirovaných .sk domén ?

3. Kde parkujete domény ? Opäť prečo, prípadne klady danej služby.

4. Aký spôsob monetizácie domén uprednostňujete ? Okamžitý predaj / parkovanie / affiliate / developovanie / iný (aký ?)

5. A posledná, v roku 2009 ovládol svet internetu fenomén s názvom Facebook. Aká služba / stránka / systém bude podobným spôsobom určujúci v roku 2010 ?

Nie je podmienkou odpovedať na všetky otázky. Samozrejme uvítam každý komentár k téme. (Komentáre sú moderované, preto ak sa ten Váš neobjaví ihneď, nezúfajte. Je to len otázkou času.)

Cieľom prieskumu je urobiť si prehľad o službách, prípadne o ponímaní daných služieb. Poskytnúť verejnosti a nováčikom úvodné informácie, ako aj skúsenosti užívateľov. Následne sa pokúsim oslviť dané služby a priensť Vám zaujímavé informácie o ich úspešnosti, činnosti, novinkách…

Podobne ako na DNW premýšľam o odmenení ľudí , ktorí sa rozhodnú zapojiť do prieskumu. Akonáhle nájdem vhodný prezent, bude TU zverejnený!

5 thoughts on “Doménový prieskum

 1. 1. urcite websupport.sk
  Dovody: hlavne kvalitny helpdesk.

  2. opat websupport.sk
  Uspesnost zatial tak na 75%

  3. sworp a dovod asi preto, ze je to jedina sluzba na CR a SR co my vyhovuje

  4. developovanie tak na 80% a zvysok je na parkovanie

  5. Myslím, že bude pokračovať trend sociálných médií až do času pokym si užívateľia nezačnú vážiť svoje súkromie. Očakávam, že firmy budú mať ešte väčší záujem o inzerciu na sociálnych médiach a články na blogoch.

 2. Myslim, ze velky prieskum to nebude, pretoze ten slovensky trh je taky maly. Nic prekvapujuceho se nedozvieme. Dokonca podobne by to bolo na ceskom trhu. S vynimkou otazky c. 1. Ta ma zmysel v oboch krajinach.

  Cislo 5 je celkom zaujimava otazka, ale pochybujem, ze tu niekto odhadne, co pride. Ani neviem, co ma Facebook s rokom 2009, to je myslene ako ze na Slovensku? Tak v tom pripade sa staci pozriet, co bolo v USA v roku 2008 a mozeme tipovat o Slovensku 2010.

  Ale skvela odpoved od predchadzajuceho komentatora: “Myslím, že bude pokračovať trend sociálných médií až do času pokym si užívateľia nezačnú vážiť svoje súkromie.”

 3. 1. elbia (prepojenie na subreg) – uprednostnujem, ked si mozem vsetko nastavit online
  2. subreg
  3. namedrive, ine som zatial nemal este moznost vyskusat
  4. parkovanie / developing
  5. zeby znova FB ? :)

 4. 1. WebSupport, kvalitna podpora a mam u nich zlavu, cize domeny ma stoja 14.22 €

  2. Zatial som ziadnu domenu neodchytaval.

  3. Nepouzivam parking.

  4. Cisto developovanie.

  5. Myslim, ze Facebook so svojimi takmer 400 mega uzivatelmi bude stale urcovat trendy. Popripade Twitter.

  Skoda, ze skupiny na FaceBook-u sa stavaju komercnou zalezitostou, a taktiez to, ze tieto skupiny sa zakladaju o kazdom *cenzura*.

  Snad si ludia uvedomia, ze je to len komercny tah a nebudu tieto nezmyselne skupiny, ktore len zaplnaju DB, vytvarat a dalej sirit, pretoze to nema absolutne ziadny vyznam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>