Google a Yahoo už budú vedieť hľadať aj vo flashi.

Dnes vyšiel krátky, ale za to zaujímavý článok na žive.sk.  Možno by som mal skôr napísať bol preložený :) . V skratke píšu, že lídri vo vyhľadávaní (google a yahoo) sa zamerajú aj na flash, ktorý stal doteraz v úzadí a nebol vôbec indexovaný.

Nočná mora “flasharov” by sa mala chýliť ku koncu. Google už žačal s indexovaním flashových webstránok a ponúka ich vo výsledkoch vyhľadávania, yahoo sa na to chystá. Flash stránky (ak sú pekne spravené) su veľmi pekné a hlavne nápadité. Jednou a možno aj jedinou ich chybou však je, že crawleri – boti nevidia to, čo my ostatní. Vidia len zlomok zo zdrojového kódu a teda .swf dokumenty, do ktorých nemali prístup.

Tým sa otvárajú nové možnosti najmä pre ďalšiu optimalizáciu pre vyhľadávače, a tak sa flash stránky stanú viac konkurencie schopnejšie oproti statickým stránkam s klasickým zdrojovým kodom. Určite sa teším na seo novinky pre flash, ktoré budú určite zaujímať nielen seo profesionálov.

Aby som nezabudol flash nemusí znamenať len celú stránku ale samozrejme sa používa aj vo forme menu, či bannerov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>