Icann ruší 5 dňové testovacie obdobie domén

Dnes mi prišiel mail z dynadotu, že rušia možnosť tzv. testovania domén. To znamená, že icann prestal vracať peniaze späť, ak si majiteľ doménu nenechá a do 5 dní ju zruší.

Ide o avízovaný krok, tuším som ho pred časom spomínal aj na blogu. Je to ďalšia velká zmena v poslednom období, ktoré icann robí a dosť sa zdá, že idú len po peniazoch. Doteraz, keď ste nechceli doménu, mohli ste ju do 5 dní zrušiť a icann vrátil peniaze registrátorovi, teraz si ich však už nechá a tým pádom, už doména nemôže byť zmazaná. Ja osobne som to pred časom dosť využíval na zistenie trafficu domény.

Po zmenách v pravidlách registrovania domén s iným písmom ako latinka a po možsnoti bohatých firiem registrovať si svoju top level doménu, je toto ďalšia možnosť ako si zvýšiť zisky. Ďakujeme

Doplnené: Takže po námietkách uživateľov sa dynadot rozhodol upraviť ich službu. Čo sa mení je to, že domény budú môcť byť stornované, ale za poplatok $0,20, teda za poplatok, ktorý už icann vraciať nebude. Takže sa našťastie až tak moc nemení a ten poplatok je zanedbateľný.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>