Israel.com predaný podľa očakávania

Keď majiteľ Joel Noel Friedman registroval túto domenu ešte v roku 1994, sám nečakal aká bude cena za pár rokov.

Po tom ako boli medializované predaje domén typu pizza.com, business.com a iné, rozhodol sa aj on predať túto doménu. V aukcii bola od 23. mája a ako reserve (hranica, pod ktorú doménu nepredá) si stanovil $5,5 mil.

Táto aukcia nebola ani zďaleka medializovaná ako aukcia america.com, ale zároveň je nutné povedať, že to ani nebola potreba. Predala sa totiž za $5.8 mil. Táto skvelá doména má určite rôznorodé využitie, pretože aj v USA žije veľká komunita židov.

Po predaji sa nič nezmenilo doména je stále parkovaná a ostala tam aj vlajka Izraela. Nový majiteľ nie je známy, takže môžme iba špekulovať, kto ju teraz vlastní. Čo však môžem povedať je to, že sa zaradila medzi najdrahšie predané domény na svete. Ak by bol záujem možem na blog hodiť aktuálny rebríček najdrahších domén.

Doplnené:Takže nakoniec v Moniker.com potvrdili, že doména predaná nebola, aj napriek ponúkanej sume. Takéto fake predaje sa začínajú množiť, viď america.com

2 thoughts on “Israel.com predaný podľa očakávania

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>