Jednoduchý spôsob ako nechať stránky zarábať

V minulom článku som radil blogerom, ako môžu na svojom hobby (blogovaní) aj niečo zarobiť. Išlo však len o blogy s page rankom minimálne 3. Teraz vám predstavím niečo iné a menej náročné.

Ide o službu whylink.com, ktorá sprostredkúva predaj PR odkazov a to už od maličkého PR1. Takáto služba nemá obdobu, keďže skoro na žiadnom fóre o doménach a marketingu takýto odkaz nepredáte. Nezáleží na tom, či ide o blog, fórum, portál, osobnú stránku, alebo niečo iné, záleží len na PageRanku, ktorý máte. Čím vyšší ho stránka má, tým vyššia bude mesačná odmena. Maximum predaných odkazov je 12 na jednu stránku. Na rozdiel od napríklad textlinkads.com, vás prijímu bez problémov aj s Prankom nižším ako 4 a s hocakým zameraním, teda aj adult (obsah pre dospelých), ktorý inde býva zakázaný.

Prehľad vaších prijmov podľa výšky PR:

PageRank (PR) 1 hlavná stránka $.50 , podstránka $.50
PageRank (PR) 2 hlavná stránka $1 , podstránka $1
PageRank (PR) 3 hlavná stránka $2 , podstránka $1.50
PageRank (PR) 4 hlavná stránka $3 , podstránka $2
PageRank (PR) 5 hlavná stránka $4.50 , podstránka $3.50
PageRank (PR) 6 hlavná stránka $12.50 , podstránka $10
PageRank (PR) 7 hlavná stránka $30 , podstránka $25
PageRank (PR) 8 hlavná stránka $75 , podstránka $50

Príklad: Máte blog, ktorý má PR3, ľahko predáte všetkých 12 odkazov a to je 12x$2=$24 za mesiac. $24×20=480,-Sk za mesiac. 480×12 =5760,- Sk za rok, ak sa vám PR medzitým nezmení. Takto si za mesiac zarobíte napríklad na ročný poplatok za doménu.


Monetize your web site

Samozrejme nemusíte byť len inzerent ale naopak môžete odkazy aj kupovať. Jednoducho si vyberiete kategóriu a web, kde vaše odkazy budú umiestnené. Tento systém využíva kopec českých aj slovenských webov, takže vybrať by sa dalo.

V neposlednom rade nesmiem zabudnúť ani na výborný affiliate program (program pre sprostredkovanie služieb). Sám som sa ho rozhodol využiť na blogu a priamo aj v tomto článku. Za nového kupcu, ktorého privediete a ten minie minimálne $50 za mesiac nákupom odkazov, vy dostanete $100. Za nového webmastera, ktorý bude odkazy predávať, získate $25.

Tento systém ma oslovil práve tým, že dáva možnosť aj začínajúcim stránkam s malým významom a hodnotou. Predajom odkazom si privyrábam aj ja a je to ozaj výnosný business, predať však odkaz s PR1-3 je skoro nemožné. Preto treba skúsiť tento systém, ktorý rozhodne nie je scam a svoje záväzky si plní.

Aký máte názor na takúto monetizáciu webov? Kúpili by ste si cez nich odkaz?

Ako vložiť php kód do HTML stránky? Stačí vytvoriť/ otvoriť súbor .htaccess a vložiť tam nasledujúce riadky.

RemoveHandler .html .htm
AddType application/x-httpd-php .php .htm .html

Podrobný návod aj pre fóra aj html stránky nájdete tu.

31 thoughts on “Jednoduchý spôsob ako nechať stránky zarábať

  1. no ale take weby asi nebudu predavat odkazy cez takyto system ale priamo. Ja som skor kladne hodnotil tento system pre weby PR1-3 take odkazy nekupi bud nikto max tak PR3 za 20 korun :)

  2. ano emdi uz tam mam za teba, este raz diky, zatial si jediny uvidim co dragove weby, snad sa to chyti, mozes dat viac info co je to za web a aky ma PR?
    Ja linky nepredavam ani na blogu, ani na fore a to ani rucne ani cez systemy, keby mam vsak nejaky nepotrebny web urcite to tam hned hodim. Na druhom fore si ich predavam rucne ale viac menej ich len predlzujem stalym zakaznikom a hodi to rovnako mozno viac ako keby som vypredal vsetkych 9 cez system, hold nemusim sa delit :)

  3. Podla mna su to pekne peniaze ale nepaci sa mi ze tato reklama sa vacsinou vyuziva na umele zvysenie PR inych stranok ktore si kupuju tieto odkazy nie preto aby bolo na ne kliknute ale pre to aby mali vacsi PR a boli na vyzsich poziciach vo vyhladavacoch a ak google nepodnikne nic tak potom strati to o co sa snazili najst najlepsiu stranku … teraz najdu tu ktora si najviac zaplati je to hnusne spravit stranku s PR3 nie je problem behom mesiaca v poho spravis nejako 5 to este pisem malo ak si ich dobre prelinkujes a optimalizujes a potom stale viac da sa tym pekne zarobit ale lepsie je pisat po anglicky tam sa lepsie predavaju taketo odkazy

    a myslim si ze to nie je najvynosnejsi sposob zarabania

  4. Tak chcel by som vás upozorniť na jednu skutočnosť ak o nej ešte neviete. Google prestáva mať rád umelé zvyšovanie pageranku a backlinks sa mu prestáva páčiť vydel som pár strániek ktoré boli za toto penalizované.

  5. Tiez sa mi nepaci toto umele navysovanie hodnoty stranky, ale business je business.. a google z toho len ziskava, takze pochybujem, ze najblizsiu dobu nieco voci tomu podnikne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>