Májový PR update

Už zo zvyklosti informujem, že prebieha PR update. Tentokrát je to nečakane skoro. Podľa pravidelnosti, mala byť ďalšia aktualizácia až o mesiac.

Aj keď som myslel že ide len o mini prepočet, mýlil som sa. Lišta, ktorú používam mi totiž na mojích nových weboch, ktoré som predal, ukazuje už nové hodnoty, no na starých je to rovnaké. Keď som však pár webov prebehol cez pr checker (záložkujte), ukázalo sa, že je to tak.

Zoznam sa nám vracia na 7, dragov blog padá na 3, hudobným nadšencom poskočil z 2 na 3. Čo ma celkom prekvapilo je, že mne sa ranky udržali na všetkých päťkových, na dvoch z nich som čakal prepad na 4. Tak nabudúce :) . Už mi je to v podstate jedno, pretože cena akosi stále klesá a s predajom za dobrú cenu je stále viac a viac práce. Tak ale niektorým sa darí predať aj PR4 odkaz za 20 000kč/rok 😀 , mne sa už moc nedarilo ani PR6 za 600-700 sk (v sk kvôli bratom čechom) ako pred pol rokom, kedy sa po nich zaprášilo.

Ako ste dopadli vy?

17 thoughts on “Májový PR update

 1. Mno tak bol aj miniprepočet a directoglobal dostalo penalizaciu a aj mnohe weby s nim. Mne padol blog na 0. Teraz ale pripravujem zopar desiatok MFA webov, ci uz affiliate, pagerank alebo ppc, tak snad zarobim nieco a tiez sa mi zvysi PR.
  A par webov aj kupujem na webtrhu, ale ponuky bud predrazene, alebo nezaujimave :(

 2. trošku som ostal prekvapený, že tak skoro:)… u mňa trochu pohyby na tých najnižších stupienkoch 5zo6tich webov, ktoré som vystaval iba tak, možno ako MFA možno len zo zvedavosti (keďže zatiaľ iba na dvoch z nich je adsense) mi skočili z 0 na 1 jedna stranka mi spadla z 2 na 1… inak ostatne klasika k8jo.sk je od toho spomínaného banu na nulke:)

  inak btw Tom@s nevies o nejakom zahranicnom fore, niečo také ako webtrh?? nechodíš na nejaké také podobné??thnx

 3. zahranicnych for ako webtrh je kopa.
  digitalpoint
  namepros
  dnforum
  sitepoint
  v7n.com
  netbuilders
  ale odkazy sa ti dobre podari predat iba na DP a mozno na dnfore, ale teraz po update je to marna snaha.

 4. no mne padla 5ka na 4, ale to sa dalo cakat, kedze tam bolo asi 8 externych odkazov, a asi 30 dokazov v stranke, teda ako supage a chytili vsetky 3ku, tak fajn.

  A este mi padla pr4 na pr2, ale to by nebol problem dat spat, len sa mi nejak nechce, kedze som pre nu nemal vyuzitie. Islo o reklamne zamerianie, ktory zatial stoji.

 5. tvoja (chyba) vec 😉
  kazdy ma svoje seo :)
  Ale ja mam aj nejaky dokaz, staci sa pozriet na vzorec vypoctu PR, o externych odkazoch tam nenajdes ani slovo. PR sa pocita na zaklade poctu a sily prichadzajucich odkazoch. Ty domenu nemusis mat ani funkcnu a PR moze mat priradeny.

 6. kazdy zodpoveda za externe odkazy na svojom webe. Ak bude naznak predaja alebo pojdu na spamove,ine zabanovane weby, PR ti google zhodi alebo ta uplne vyradi zo SERP

  S poctom to nema nic spolocne. Ide o kvalitu

 7. Suhlasim s nazorom ze externe odkazy nemju vplyv na stranku an ktorej su umiestnene z hladiska PR ale na druhej strane sa znizuje sila prenasania PR na konkretne stranky na ktore odkazuje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>