Na čom momentálne robím alebo kríza v plnom prúde

Aby som trochu zriedil obsah blogu, ktorý je už dosť koncentrovaný na seo (čo nebola moja priorita), tak sem hodím zase jeden z článkov, tak (ne)obľúbených, o mojom podnikaní na internete. Čo momentálne pečiem, ako to stíham, čo by som chcel dosiahnúť, a tak okolo. Možno niekto hodí do komentov tip, ako to vylepšiť, aby to viac sypalo.

Času ako vždy je málo a už dávno som písal, že sa snažím robiť menej a menej a zarábať viac a viac, čo je samozrejme zložité a táto nepriama úmera nefunguje každému. Dorobil som všetky skúšky a onedlho ma čaká bc. skúška. Posledná skúška mi dala značne zabrať a v podstate posledné 2 týždne som do práce ani nezabrdol. No teraz je už po skúške a takže…

Po dvojtýždňovej prestávke som opäť začal behávať (ako vidím nie som sám), odporúčam každému, pár km denne človeka príjemne unaví a totálne odreaguje. Po pár týždňoch pocítite nárast energie.

Konečne som dokončil nový web o leasingu, ktorý by sa mal stať časom jeden z hlavných zdrojov “príjmov bez práce”. Už len nejaké tie odkazy a uvidíme o pol roka. Provízia je tam viac ako pekná, konkurencia stredne veľká, miesto pre uplatnenie výborné. Podstatné pre tento projekt je know-how (neťahajte ho zo mňa v komentoch, aj tak vám nič nepoviem – lebo nič neviem) v danom obore a to, že okrem samotných bankových subjektov na trhu nič nie je. Žiadny reseller program, žiadný affil, žiadne tiché dohody. To všetko s províziou 2-10% dáva veľkú nádej na slušné zárobky.

Čo sa týka optimalizácie, mám na sklade 2 projekty, ktoré pomaly dokončujem, snáď pri troche zvýšeného úsilia do konca mesiaca bude hotovo a ostane mi len čakať na výsledok. Chtiac-nechtiac, musím sa ponáhľať, na dvere klopú ďalšie zákazky (musím zaklopať aj ja, bodaj by to vydržalo). Dve väčšie od jedného stále klienta a 3 dlhodobé, aj na celý rok, keďže pôjde o medzinárodné weby. A to som si chcel dať cez prazdniny ako tak pohov.

Pred časom som kúpil peknú doménu ipoker.sk, na ktorej ešte poriadne nič nie je. Chcem na tom vybudovať úspešný affil projekt, keď už tu máme ten poker boom. No momentálne som zavalený prácou a ďalšia čaká a mne sa nechce sedieť za pc celý deň. Dostal som už ponuku na 200€, ktorú som odmietol. Doména časom naberie na hodnote, pretože ostatné varianty sú preč a ja si stále spomínam na predaj domény epujcky.cz. Online hazard je v kurze a poker zvlášť. Rozmýšľam ale, či mam použiť affil napríklad od pokerparadise, ktorý je aj v čestine/slovenčine, alebo radšej známy pokerstars. Doména je stále vedená ako prebytková a je na predaj, skúste ponúknuť. Prípadnému kupcovi dám zdarma rady na optimalizáciu, pre ktorú som si už robil menšiu analýzu trhu a kw´s.

Popri týchto aktivitách stíham ešte pokukávať po doménach. Za posledný mesiac sa mi podarilo predať iq-testy a iqtesty.sk, suplementy.sk a hydrotur.sk. Takže spokojnosť, keďže domaining je taká oddychová aktivita na pár minút. Tešíma, že likvidita slovenských domén pomaly rastie, aj keď je to stále bieda. SK-nic by už mal začať niečo robiť s pravidlami a celkovo systémom, veď aj oni sú a.s. a ide im len o zisky, tak kde je problém? Nahodíme FREDa, trochu zredukujeme cenu domén a ide sa. Neviem si predstaviť ako by stíhalí všetky tie papierovačky pri väčšom objeme prevodov, to by museli pristavať ďalšiu budovu.

Začal som aj ja twittovať, kto chce čítať moje hlody a postrehy, tak si ma pridajte – http://twitter.com/svetdomen .

Môžete to brať ako reťazovku, ktorú som začal a pochválte sa aj vy v komentoch alebo na svojích blogoch, ako sa vám darí, čo teraz robíte a čo chystáte. Pre mňa sú články o podnikaní tie najzaujímavejšie a veľmi rád ich čítam. Samozrejme nie tie “ako by sa to malo robiť”, ale naopak, ako sa to v skutočnosti robí.

One thought on “Na čom momentálne robím alebo kríza v plnom prúde

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>