Najznámejší domain hack už nie je

Svetoznámy záložkovač del.iciou.us (najznámejší domain hack) skončil. Respektíve jeho stará doména skončila a už slúži len ako presmerovanie na novú delicious.com

Mne osobne sa domain hacky (snáď už nemusím vysvetlovať) nepáčia. Ľudia si ich zle pamätajú a keď si predávajú url povedia to väčšinou ako jeden celok. Už samotný majitelia túto zmenu vysvetlujú jasne.

So why did we switch to delicious.com? We’ve seen a zillion different confusions and misspellings of “del.icio.us” over the years (for example, “de.licio.us”, “del.icio.us.com”, and “del.licio.us”), so moving to delicious.com will make it easier for people to find the site and share it with their friends.

Toto môže byť znak toho ako ľudia vedia používať domain hacky a že často sú zle zapamätateľné. Ešte dobre, že som nekupoval .me domény, ktoré na 90% slúžia na tieto hacky. Sú aj dosť drahé a tie top, ktoré sa budú dať dobre pamätať boli predané formou aukcie.

Asi najlepšie domény na tento účel sú .me, .to a us.

Ale na druhú stranu všetko sa dá nejako využiť a spomínam si na veľmi pekný príklad bux.to (najznámejšia klikačka) a jej zaparkovaná verzia buxto.com zarábala na parkingu cez $100 mesačne.

Aké máte vy skúsenosti s takýmito doménami? Poznáte aj iné známe príklady?

3 thoughts on “Najznámejší domain hack už nie je

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>