Nákup expirovaných domén za účelom speňaženia

No a do tretice pridávam ďalší článok o speňažení (monetizácii) domény. Zatial mám menej času a tak sa s vami podelím o môj nápad, ako ľahko zarobiť a to pomocou služieb, ktoré som už spomínal nedávno.

V prvom rade si nájdeme expirovanú doménu s PageRankom. Ak nám ide napríklad o české, môžeme potom použiť nástroj od Lukáša a jeho ceník domén. Keď sme si našli vhodnú doménu, ďalším (možno ešte dôležitejším) krokom bude overenie pravosti PageRanku. Na to nám dobre poslúžia nástroje digpagerank, backlinkwatch, pomocou ktorých si pozrieme, či naozaj existujú spätné odkazy.

Keď máme doménu a overený PR, pristúpime k samotnej registrácii domény. Nahodíme nejaký free template, spravíme jednoduchý obsah a zaregistrujeme sa do whylink.com a ponúkneme našu kvázi stránku pre predaj odkazov. Takto sa nám investícia vráti niekoľko násobne, stačí si prečítať môj posledný článok ako na to.

Dobré by bolo kúpiť doménu s anglickým názvom a ešte samozrejme generickú doménu. Vyjde to o čosi lacnejšie, je tam grace period ( možnosť zmazať doménu do 5 dní) a väčšia šanca kúpy odkazu od inzerenta. Takéto domény sú však hneď rozobrané, hlavne na takéto bezpracné formy zárobkov.

Poďakovať môžete v komentároch :)

7 thoughts on “Nákup expirovaných domén za účelom speňaženia

  1. jee diky :)
    ohlasy boli dobre tak verim ze o par dni sa odkazy vypredaju. Keby mam svoj server nakupim domeny aj ja ale zrejme si rozsirim konto na elbiu este pre viac domen ale az ked bude cas :)
    daj vediet ako sa dari, ci sa linky kupuju a na akych weboch s akym PR, dost ma to zaujima 😉

  2. No zkusil jsem tam hodit 2 české weby jeden z GPR 2 (.info) a druhý GPR 3 (.com) jeden anglický GPR 3 na .eu domeně. Pokud by to šlo tak opráším nějaké zapadlé domény a zkusím to. Jsem zvědaví za jak dlouho se to vyprodá a kolik se tak ná jedné doméně prodá linků. Bouhžel nemám žádnou doménu s GPR 5 ani 4 na které by jsem to mohl otestovat. Zkusím nějakou 5tku někde splašit a hodit tam pseudoweb. Pokud by to opravdu vydělávalo tak by jsem se asi pustil do nákupu hezkých LLL.cz domén :)

  3. Tak jsem celkem prodal 3 linky, na každé z testovaných stránek 1. Za celkovou cenu 5 USD. Vzhledem k tomu že stránky leželi ladem a v podstatě sloužili jen na zvedání page ranku dalším stránkám tak zatím dobré :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>