Neparkujte-Embarkujte!

Keď som pred nedávnom písal, že parkovaniu low traffic domén pomaly odzvonilo, ešte som netušil, že nájdem veľmi peknú možnosť monetizácie. Ako samotný názov článku napovedá nepôjde o parkovanie, ale o Embarkovanie (Embarking).

Čo je to ten embarking? Je to vlastne istý vzdialený druh parkovania, ktorý vytvára automatický obsah- text, videá, obrázky, a taktiež ho aj automaticky aktualizuje. Po zaregistrovaní si zadáte kľúčové slová ako u klasického parkingu, potom stačí len presmerovať DNS a môžete zarábať. Momentálne tam mám na skúšku svoju doménu rychlypenize.cz.

O všetko sa stará domainembarking.com. Systém sme si teda predstavili, prejdime k jeho výhodám a funkciám. Ako som teda už spomenul ide o aktívnu mini webstránku, ktorá je pravidelne aktualizovaná novým obsahom. Veľký rozdiel oproti parkovaniu je to, že sa objaví aj vo vyhľadávačoch a taktiež môžete na ňu odkazovať, záložkovať. Zisk prichádza z PPC, PPS a PPI. Platenie za prekliky, za objednanie tovaru, služby a za zobrazenie. Momentálne sa cena za preklik pohybuje na hranici $0.20, čo je fajn.

Obmedzenia: V podstate totožné s google adsense, teda žiadny adult obsah, warez, drogy, alkohol, hazard, zbrane a iné.

Spustený je aj affil program, kde za každých 25 domén získate bod, to tam nie je moc dobre vysvetlené. Vyplácanie je klasické cez paypal a šek, zrejme nie cez bankový prevod, čo je škoda. Limit na vyplatenie je $25.

Záver: Tento systém osobne nemám preverený takže sa zaň nemôžem ani zaručiť, že je 100% funkčný, ale vyzerá ako dobra alternatíva ku klasickému parkovaniu domén, kde pomaly a stále dochádza k znižovaniu cien za kliky.

Doplnené: Po dopísaní tohto článku, som sa dočítal, že v tomto prípade zrejme môže isť aj o scam, teda podvrh. Aby teda tento článok mal nejaký zmysel, upozorním ešte raz na imodo.com, o ktorom som písal v tomto članku. Tento systém je veľmi podobný tomu, ktorý som tu opísal s tým rozdielom, že reklamy su iba PPC a PPS a bez možnosti affil programu (aspoň teda zatial). Tak či onak skúsim a dám vedieť ako to naozaj je, pretože názory sa rôznia. Čítal som, že zárobky boli oveľa vačšie ako napríklad u sedo a zároveň sa mu aj zdvihol PR na 2, vďaka odkazovaniu medzi stránkami. Jedni vravia, že je to scam a druhí píšu, že nemôže isť o podvod, keď za tým stojí jeden z členov pool.com. Na koniec ešte prikladám screen jednej stránky, kde sú názorne zobrazené reklamné plochy.

domai embarking

9 thoughts on “Neparkujte-Embarkujte!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>