Novinky na www.svetdomen.sk

Aby som neostal názvu blogu nič dlžný, pripravil som pár noviniek pre domainerov, ktoré snáď potešia. Ako prvý by som rád predstavil denne aktualizovaný zoznam expirujúcich domén. Tieto domény budú uvoľnené pre registráciu nasledujúci deň od 11:30, a teda sú v stave DOM_DEL.

Druhá novinka je aukčný portál na spôsob sedo.com. Po registrácii môžete anonymne pridávať vaše domény, bidovať a sledovať vaše dražby. Ponuky môžete jednoducho prijať, alebo odmietnuť. Po akceptovaní ponúkanej sumy, príde kupcovi informačný mail, aby sa prihlásil do užívateľského panelu, kde v si záložke skončené aukcie bude môcť zobraziť kontaktný mail, rovnakú možnosť má aj predávajúci. Samozrejme je tiež možné sledovať domény, kde ste prihodili. Jednoduchý systém  dražby domén pre tých, ktorí už majú plné zuby komentovania a vysvetlovania okolo ích predajov.

Tretia novinka, nad ktorou len uvažujem, by sa týkala obsahu. Keďže sa domaining za posledný rok pohol trocha dopredu, zvažujem možnosť dať šancu písať u mňa na blogu aj ostatným nadšencom. Samozrejme články by boli kontrolované a schvalované iba ak by splnili podmienky pravopisu, kvality a nekomerčnosti (aby sa sem nehrnuli piár pisálkovia). Vyjadrite sa prosím buď v komentároch, alebo v ankete, či mám dať šancu písať aj ostatným s ohľadom na uvedené podmienky. Myslím, že viac obsahu by pritiahlo viac ľudí a bolo by tu viac informácií ohľadne domén, ktoré sa často hľadajú.

Boli by na výber 2 možnosti. Buď písať v rámci subdomény, alebo v súčasnom formáte, len pod svojím nickom.

[poll id=”5″]

7 thoughts on “Novinky na www.svetdomen.sk

  1. vidim ze anketa sa celkom rozbieha, ale nemam feedback z druhej strany. Bol by niekto ochotny vobec pisat o domenach, pripadne seo a marketingu na urovni aj bez narouku na honorar (na niecom aby sme sa mozno casom dohodli). Ak sa niekto ozve povolim registraciu, alebo pouzijem plugin, to sa este musim rozhodnut co by bolo lepsie. Skor sa ale priklanam k moznosti pouzitia bud subdomeny, alebo zlozky teda meno.svetdomen.sk alebo svetdomen.sk/meno/ aby si citatelia mohli brat novinky cez RSS podla autora ak by sa im clanky nepacili a zaroven budu mat autori volnu ruku v publikovani bez nejakej kontroly.

  2. Tento krok musim pochvalit, super napad a dobra realizacia :) Myslim si, ze by si mal prijimat clanky, ale to by sa toto nemohlo nazivat tvojim blogom, skor tvojim dennikom zo sveta domen :) A to by bol velky krok v pred 😉

  3. ved to by nebol ani moj blog, ale verzia magmag-u. Ja by som si nechal index a ostatnym zaujemcom by som nechal volnu ruku vo forme subdomeny. Ziskaju tak silny zaklad pre blogovanie.

  4. Shuwix si uprdne a hned prdia všetci 😀

    Just kiddin. Je to fajn. Na slovensku nieje nič pre domainerov čo nemajú vlastné scripty takže thumbs up pre Tomáša že si na nich spomenul.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>