Phishing na domainerov

To, že sú domény lukratívny business si je vedomá väčšina “internetovo” gramotných ľudí po tom, ako sa predala pizza.com za pár miliónov dolarov. Ale len málo ľudí vie o tom, že obchod okolo domén je veľké súkolie, ktoré neznamená len nákup, či výhodný predaj domény.

Domaining je aj na wiki popísaný veľmi stručne ako nákup, predaj a monetizácia domény. Nie je to však celá pravda. Toto je uhol z pohľadu bežných užívateľov domén. Keď sa na to pozrieme z druhej strany, teda zo strany registrátorov, parkovacích spoločností, predregistrátorov tzv backorderov a iných je to oveľa viac. Dobré prirovnanie vidím napríklad pri pohľade na wallstreet burzu. My vidíme len kopec ľudí vykrikujúcich jeden na druhého, ale nevidíme aký veľky dopad to nakoniec celé má.

Samozrejme, kde sú peniaze, sú aj podvodníci a pri doménach tomu nebude inak. Okrem typického paypal phishingu (podvod),  kde vás mail nasmeruje na podvrhnutú, ale veľmi podobnú stránku, aby ste overili svoje údaje, (poznáme to aj z aféry slovenskej a českej sporiteľne) sa v poslednej dobe vyskytol daľší druh phishingu. Jeden z najväčších resselerov, registrátorov a tiež dražiteľov domén enom, je pod útokom phishingu. Niet pochýb, že sú v tom veľké peniaze, a tak to útočníci skúšajú a vylepšujú svoje taktitky.

Mail vyzýva členov, aby si upravili údaje samozrejme cez falošný link enomcentral.com, ktorý je presmerovaný buď na emomcentral alebo enomcemtral. Takže, kto tam máte účet pozor na čo klikáte!

One thought on “Phishing na domainerov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>