Pozor na telefonické ponuky registrácie domén

Na stránke Žive.sk sa objavila zaujímavá skúsenosť, na ktorú upozorňuje aj samotný SK-NIC.  Česká firma ponúka registráciu domény s názvom Vašej firmy cez telefón. Aby ste boli informovaní a nenaleteli, venujte článku dostatočnú pozornosť.

Vybraté z článku na živé.sk – postup doménových špekulantov :

Ich prvá otázka smeruje k tomu, či ste majiteľom domény ABC.cz. Ak odpoviete kladne, informujú vás, že o rovnaký názov domény s medzinárodnými koncovkami .com, .info či .org má záujem neznámy klient. Ak si ich nezakúpite vy, domény s vašim názvom vraj predajú jemu. „Rozhodnúť sa ale musíte rýchlo, než to zaregistrujeme uvedenému klientovi,“ stupňuje nátlak milá pani z telefónu. Zákazník má na rozhodnutie len niekoľko hodín.

Cena za štyri domény, ktoré vám ponúka, sa pritom vyšplhá na 4 000 Kč (asi 159 eur). Reálna cena domén je pritom viac než štyrikrát nižšia.

Celý článok si môžete prečítať na stránke žive.sk . Celému prípadu sa podrobne venuje server technet.idnes.cz.

Na celej záležitosti je nepríjemné, že vrhá negatívne svetlo na doménový biznis. S dostatočnou podporou médií ktoré počas uhorkovej sezóny po podobnej historke “skočia” z nás opäť raz budú doménoví podvodníci. Pritom stačí aby ľudia boli dostatočne informovaní a opatrní.

Aký je Váš názor na podobné jednanie firiem ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>