Prehľad parkovacích spoločností-kde parkovať domény

Keďže parkovacích spoločností je veľa, niektoré si predstavíme a rozoberieme si ich výhody. Konečne spoznáte aj niečo iné, ako je Sedo a Namedrive :) .

Parked.com – Beží už od roku 99, takže sa už nedá hovoriť o nováčikovi na trhu. Vyplácajú po $20, čo nie je nič neobvyklé. Zaujímavý, je ale affil program, kde ponúkajú 10% zo všetkých zárobkov, ktoré prídu cez váš refferal odkaz. Ohlasy sú veľmi dobré. Parked je zamerané najmä na americký traffic a $0.3 za klik nie sú výnimkou, aspoň podľa skúseností druhých.  Téma pre diskusiu na domaineri.

Fabulous.com – Tu máte dve možnosti. Buď si doménu nastavíte samy, alebo vám v tom pomôže Fabulous. Ak sa rozhodnete, pre svojpomocné nastavenia, máte samozrejme po ruke kopec nástrojov a optimalizátorov. Tak isto kontrolujete aj zobrazený obsah na stránke. Vtedy ale obdržite 50% zo zisku. Druhá možnosť, necháte to na Fabulous. Automaticky získate premium konto a teda aj nasledujúce výhody.

  • Domény budu kategorizované podľa kľúčových slov a mal by na nich byť aj maximálne relevantný obsah.
  • PPC výsledky su sledované z geo hľadiska, a teda sa kladie váha na kvalitu trafficu .
  • Súčasťou premium účtu su tiež vyššie podiely na zisku (ktoré samozrejme nie su zverejnené :) )

Týmto sa zrejme snažia o to, aby si ludia nevymýšlali vysoko cenené kľúčové slová. Vyplácaju po $25 cez šek a paypal, na účet až po $1000. Neodporúčam parkovať domény s TM, generické domény typu .biz, .info a domény, na ktoré sú prichádzajúce odkazy. Ako som sa dočítal od človeka, ktorý sa parkovaním žíví a zarába viac ako $10,000/mesiac, je to nejlepší parkovací systém, s rýchlou podporou, s dobrým parkovacím softwarom, atď.

But besides the highest revenue for parking, I believe they have the best software for parking, analytics, sales, and domain control.
I also think the have the best support team that runs 24-7. If you have a domain emergancy you can call them anytime and they do respond to emails rather quickly. I have had problems in the past with SEDO , Moniker, and DS and if it happens on a weekend … its just too bad.

Ťažko však súdiť, či je vhodný aj na iný typ traffic ako je americký, či anglický a podobne. Téma pre diskusiu na domaineri.

Imodo.comToto je jeden z mojích tipov. Je to úplné iné parkovanie, ako ste boli do teraz zvyknutí. Osobne s tým nemám skúsenosti, ale ide o to, že vlastne parkujete živú stránku, kde môžete meniť obsah (teraz neviem, či je to automaticky, alebo sa o to môžete starať vy.) Na stránkach sa zobrazuje PPC reklama a taktiež môžete použivať záložky, čo je ozaj ojedinelá možnosť vo svete parkingu. Podľa toho, ako to opisujú na ich webe, sa jedná skôr o nejaký PPC program, aj keď to nie je úplne pravda. Dosť by ma zaujímalo, ako to je s vyhľadávačmi v tomto prípade, kedže sa obsah môže meniť. Ak chcete premium účet, musíte parkovať minimálne 25 domén, a teraz mi nie je úplne jasné, či do vtedy nemôžete používať tento systém a budete parkovať klasicky?! Téma pre diskusiu na domaineri.

Bodis.comV prvom rade musím spomenúť 100% podiel na zisku. Ďalším lákadlom je nulový limit pre vyplatenie, čo taktiež nemá obdobu. Platia samozrejme cez šek, paypal alebo prevodom. Už tieto dve možnosti sú dosť dobrým dôvodom, prečo u  nich parkovať. Samozrejme majú nejaké funkcie nastavenia title a veď pozrite sami:

Page title and formatting
Body content title and article
Full custimization of links
Ability to change colors of text and backgrounds.
And much more…

Domainparking.co.uk – Britská spoločnosť, takže hneď prvou výhodou sú libry. Vyplácajú po £20. Cena za preklik sa pohybuje od 10p-£4 a vyššie. Podiel na zisku z kliku je 50%, teda ak inzerent zadá reklamu za $6, vy dostanete 3. V diskusii na domaineri som sa dozvedel, že sa tam vraj nezobrazujú reklamy pre niektoré štáty, ale za to je tam ozaj vysoké CPC (a ešte k tomu v librách). Majú taktiež aukcie domén, kde je 100% výnos, čo je určite krok v pred oproti sedu.

Takýchto spoločností je určite viacej, ja som sa rozhodol napísať tento obsiahlý článok, aby ľudia skúsili aj iné “parkovačky” ako len Sedo, či ND a skúsili vyťažiť zo svojích domén maximum. Určite sa teším na vaše ohlasy a skúsenosti s danými spoločnosťami, potom to môžem zhrnuť a napísať ďaši článok. Tak isto sa môžete zapojiť do diskusie na domaineri, vo fóre parkovanie a monetizácia domén.

Už teraz zároveň pripravujem článok o systéme monetizácie v naších končinách nepoznanom a nevýdanom, robený odlišným spôsobom ako parkovanie, ale zároveň príbuzným. Jeho veľké výhody sú indexácia vo vyhľadávačoch, ďalej….ale to by som už veľa prezrádzal, koho som zaujal, nech príde na môj blog zajtra, kedy plánujem článok uverejniť. So, stay tuned.

One thought on “Prehľad parkovacích spoločností-kde parkovať domény

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>