.pro domény nie len pre profesionálov

Už 14 júla plánuje spoločnoť RegistryPro spustiť registráciu domén .pro pre širšiu verejnosť. Doteraz si mohli takúto doménu registrovať len inžinieri, právnici, či medici a to len v UK, Kanade, Nemecku a v USA.

Okrem zmien podmienok pre registráciu tejto TLD (top-level domain) sa zmení aj samotná registrácia. Pred tým ste museli posielať podpísané rôzne poverovacie listiny, no teraz bude stačiť iba napísať:

  • Aký mate certifikát ( v čom ste profesionál :) )
  • Pre koho pracujete
  • Číslo licencie

Ak ICANN odobrí tieto zmeny, bude zase o čosi ľahšie získať .pro doménu a zároveň sa otvoria nové možnosti na trhu. Možno si poviete: “To je toho!” Uznávam, pre slováka je to bežné, behať za notárom kvôli každej zmene, no kto vie, ako ľahko a rýchlo sa registrujú ostatné TLD, vie si zároveň aj predstaviť, čo to musí znamenať pre ostatných, ktori takúto byrokraciu nepoznajú. Zároveň je viac menej (aspoň pre mňa) jasné, prečo sa vlastne takáto zmena robí. Kvôli ľuďom to nebude, ale skôr kvôli zisku, ktorý sa s počtom registrácií určite znásobí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>