Registrácia slovenských domén aj pre zahraničné subjekty ?

Žive.sk sa stáva polooficiálnym mediálnym kanálom SK-NIC a tentoraz prináša otázku registrácie .SK domén aj pre zahraničné subjekty.

Na fóre Žive.sk sa môžete vyjadriť k nasledujúcej otázke:

Mal by národný registrátor povoliť vlastníctvo domény občanmi iných štátov, registrovanie zahraničnými firmami alebo o kombináciu týchto možností ? Malo by podľa vás takéto povolenie nejaké negatíva, a aké?

Zjednodušene, chceme sa hrať sami na vlastnom piesočku, alebo sme ochotní pustiť k nám deti aj z ulice, ktoré majú možno lepšie hračky a naučia nás nové hry ?!

Som zvedavý na Váš názor. Tu ho môžete vyjadriť neverejne, nanečisto!
Opäť sa nebudem vyjadrovať, aby som Vás neovplyvnil. Možno neskôr v diskusii, ktorá sa verím k takto dôležitej téme rozbehne!

7 thoughts on “Registrácia slovenských domén aj pre zahraničné subjekty ?

  1. Myslim, ze ludia co maju dost domen by boli radi, ak by sa dovolilo regovat aj zahranicnym subjektom, kedze by sa pravdeppodobne kupovalo viac domen, teda by stupli domeny na cene.
    Ti, co ich maju menej, by to asi neuvitali, kedze by boli uz len slabsie a slabsie domeny na kupu.

  2. Už dávno mal byť trh s .sk doménami otvorený pre zahraničné subjekty. Zas by to o kúsok pridalo na ich atraktívnosti. Väčšina zahraničných špekulantov si už i tak k nim našla cestičky. S touto zmenou by ale malo prísť ruka v ruke i obmedzenie byrokracie.

  3. Myslím, že ak otvoríme trh so súčasnými pravidlami, bude natoľko neatraktívny, že odozva bude prakticky nulová (možno okrem ČR a PL, kde to pár ľudí otestuje). Treba hlavne zjednodušiť procesy a až následne otvoriť trh.

  4. Treba to hlavne urobit presne tak, ako to funguje v Cechach a budeme vsetci spokojni…. no to sa asi pri akciovej spolocnosti ako je SK-NIC nikdy nestane

  5. Tak pár cizáků (včetně mě), by začalo očmuchávat trh :)

    Nejdřív asi kolik je volných dobrých kousků, jak je na tom type in trafik a jak konvertuje (nevím jak je na tom SK affil trh), pak typo trafik. Pokud by to bylo na řekněme 70% výdělečnosti (doména vrátí 70% vynaložených nákladů) tak by to mohlo být zajímavé. Přeci jen i v SK snad budou přibýat affili a konkurence v podnikání. Za pár let by to co vydělává 70% z nákladů mohlo vydělávat 500%. U některých .cz domén to tak fungovalo :)

  6. Drago, dravšie ryby z českého rybníka už chvíľu krúžia okolo a skupujú vybrané domény. Pre Vás bude určite zaujimavým zistením, že oproti Vášmu trhu je u nás stále dostatok voľných domén, ktoré sú u Vás už dávno zabraté, a vytvárate nové spojenia s rôznymi prídavnými menami, predponami a podobne. Ak budeš mať záujem, dám tipy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>