Reklama na www.svetdomen.sk

Keďže sa mi blog veľmi pekne rozbieha a mňa to baví čím ďalej viac a to hlavne vďaka ohlasom a komentárom, rozhodol som sa, že priestor sa pokúsim trochu speňažiť. Okrem poslednej šance pre PPC, prostredníctvom etargetu, ponúkam pár možností reklamy pre Vás.

Najskôr trochu čísel, aby ste vedeli, čo prípadne kúpite.

Návštevnosť sa pohybuje okolo 190 UIP za deň, keď vydám článok, no poslednú dobu pozorujem, že sa návštevnosť celkom drží aj bez písania každý deň. Niekedy sa však stane, že padne tak na 60. Screeny návštevnosti v prípade vážneho záujmu samozrejme dodám.

Typ prístupov je v tomto pomere:

 • Vstup cez odkazujúce stránky – 71% (hlavne domainer.sk a webtrh + iné blogy)
 • Vstup priamo – 17% (zrejme sa tam počíta aj RSS)
 • Vstupy z vyhľadávačov – 11% (hlavne google.sk – všetko relevantné výrazy, žiadne úlety)

Počítam, že čoskoro bude počet zobrazení cez 1000/deň, teraz je to okolo 950. Na blog nejdu žiadne návštevy z autosurfov a vstupy z vybrali.sme.sk sú mizivé, tak do 30 a posledné články tam ani nedávam.

Prečo tu?

Píšem články o marketingu, doménach a optimalizácii pre vyhľadávače. Externých odkazov je minimum a nechystám sa ich počet zvyšovať, práve naopak. Žiadne bany, ani iné postihy od vyhľadávačov nie su. Doména je síce nová, ale už na ňu smerujú odkazy. Podľa yahoo má cez 3700 prichádzajúcich odkazov + odkazy na starú adresu blog.domainer.sk, odkiaľ sú samozrejme presmerované cez 301, aby sa sila zachovala. Viem aj o odkazoch z webov PR5,6 . Očakávam teda aspoň PR4 možno 5 pri ďalšej aktualizácii.

Umiestnenie a formát.

Ponúkam len 2 formy. Banner 468×60 v pravom hornom rohu a dva 125×125 v sidebare, všetko sitewide. Rozmýšlal so aj nad odkazmi, ale asi by nebol záujem, kedže ranky nie su zatiaľ žiadné. PR články písať nechcem, pretože píšem to čo chcem, kedy chcem a o čom chcem a nevedel by som zaručiť, žeby som vami vybrané spojenia vedel použiť.

Pre koho je reklama vhodná?

Pre webhosterov, poskytovateľov pripojenia a serverov, domainerov, blogerov, marketérov, optimalizátorov. Skrátka niečo so zameraním blogu. Neakceptujem ponuku pre warez fóra, adult weby, hazard, atď.

Cena

Keďže nechcem mať blog plný reklamy rozhodol som sa predaj spraviť formou aukcie buď verejne cez komentáre, alebo anonymne cez mail, aktuálnu ponuku potom samozrejme dopíšem. Ak bude o reklamu záujem, v komentároch následne napíšem koniec aukcie. Reserve je 120/ mesiac za jeden kus.

Ak máte ďalšie otázky, ktoré by si zaslúžili odpoveď, kľudne píšte do komentov, alebo mne na mail, viď. kontakty.

9 thoughts on “Reklama na www.svetdomen.sk

 1. Tak ja dám 100Sk, ozaj na akú dobu to bude ?

  ozaj ked vyhram tak mi napis email a ciselko uctiku kam to mam poslat, inak strasny zdierac ….

  moze byt reklama na porno ?

 2. tak do konca uz len nejake 3 a pol hodiny zatial ani jedna ponnuka neprekrocila moje reserve 120/mesiac.
  Ak by bol zaujem o reklamu kludne ma kontaktujte na mail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>