Rusko chce novú doménu

Ruský prezident Medvedev chce, aby icann schávlil ďalšiu doménu prvého stupňa. Mala by ňou byť .rf, v azbuke písana .рф. Jednalo by sa teda o IDN.

Medvedev argumentuje tým, že podpora azbuky a samotného ruského jazyka je stále veľka. Samozrejme ide skôr o politické hry, keďže IDN nie su moc obľúbené (viď Česká republika) a ich najväčším problémom je, že niektoré písmená nie su na klávesniciach :) .

Rusko má však stále doménu .ru (približný stav domén je 1,8 miliardy) a tiež stále populárnu .su, ešte z dôb sovietskeho zväzu, ktorá si nevedie o moc horšie ako .ru. Je obľúbená najmä v zahraničí.

Tak či onak, som za IDN ak nejde o .sk domény :)

One thought on “Rusko chce novú doménu

  1. Info je dosť staré, Medvedev už krátko po nástupe do funkcie oznámil že sa takto bude snažiť podporiť ruský internet. Myslím že je to v krajine, kde väčšina ľudí pozná len azbuku krok správnym smerom, pomôže to odstrániť počítačovú negramotnosť, rozhodne by som za tým politické hry nehľadal, ako to popisuje autor článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>