SEO optimalizácia? No nekúp to!

Tento článok som chcel napísať už dávnejšie, no až teraz ma k tomu vyprovokovala jedna téma v diskusnom fóre (odkaz a citácie neskôr). Tento článok je len úvaha, zamyslenie nad samotným spojením dvoch slov, ktoré v podstate vyjadrujú to isté, resp. nad marketingovým modelom. Skrátka super článok na zasmiatie.

Už sme si nejak zvykli, že na každom druhom, treťom blogu je kategória seo, marketing, či najnovšie aj domény. Väčšinou sa tam informácie len opakujú a nič nové neprinášajú. Podľa mňa sú zaujímavé iba osobné postrehy a skúsenosti, ktoré neboli nikde publikované. Tento článok však nebude o blogu ale o jednej téme z fóra.

Odkaz na samotnú zábavnú tému, aby ste boli v obraze. Je možné, že niekomu sa to vtipné zdať nebude, tak hneď doplním aj komentár. Poďme teda postupne.

SEO optimalizácia neexistuje! Tento výraz je pomerne hladaný a pritom je nesprávny. Skratka seo totiž v sebe už slovo optimalizácia obsahuje, ak však chcete optimalizovať optimalizáciu prečo nie, veď aj výrobne procesy sa optimalizujú, tak prečo nie samotná optimalizácia. Stáva sa aj mne a to pomerne často, že sa mi ozve niekto, kto chce seo optimalizáciu, v podstate je to 90% zákazníkov. U laikov sa to dá ospravedlniť, ospravedlniť sa to ale nedá u tých, ktorí takéto služby ponúkajú. Aj to naznačuje, na akej úrovni budú dané služby. Ale poďme ďalej, aby som stihol prebrať všetky perly.

REPORTING:
– 24 HODIN sledujeme ako sa prejavuje Vas projekt v internetovom prostredi
– kazdych 24 HODIN dostanete na mail report s vysledkami
– kazdych 24 HODIN pracujeme na optimalnou zviditelneni vaseho projektu v internetovom prostredi
– SRANK,PGANG,TAGS,ALEXIA atd.

Nechápem, čo chce daná osoba (prípade firma, ťažko posúdiť, nie je tam žiadny mail ani odkaz na web) reportovať každých 24 hodín, keďže zmeny sa môžu prejaviť tak po pár týždňoch, aj to sú pozície ešte nestále. To isté platí pre srank, pgang (WTF? :) ) tags a alexia (WTF2?). Pokiaľ mi je známe, tak sa ranky hýbu vo väčších časových intervaloch ako v 24 hodinových, teda aspoň tie, ktoré my, bežní smrtelníci, môžeme vidieť. No a ak sa “optimalizácia zvrhla” na sledovanie a tvorbu rankov, tak to potom nie je už seo.

Podľa zakladateľa vlákna je seo optimalizácia nasledovné: “zabezpecime vam optimalne zviditelnenie ked si do hociakeho vyhladavaca zada vas nazov webu,produktu moznost i preklebu ci skomolenie slov zobrazi Vas projekt na prvej strane vyhladavacu,nepotrebujeme”, čiže ak tomu rozumiem nejde ani tak o kľúčové slová ako o preklepy a skomoleniny. No a aby som to už nenaťahoval, pridám už len citácie.

Originally Posted by miniJOHN View Post
Co je to PGANG, TAGS a ALEXIA?

Nastroje na navstevnost a hodnotenie navstevnosti stranok

Tu je zase reakcia AdamaH, na to čo je seo optimalizácia, no ani taká očividná narážka na to že tam ma blud sa neujala.

Originally Posted by AdamH View Post
No to je prece “search engine optimization optimalizace”

Presne tak.Je to vlastne technologia respektivne system na optimalne,ci dokonale zabrazenie vasich web prezerntacii vo vyladavacoch.Popdporna tzv.platforma na zviditelnenie sa tak preplnenom net svete webiek,aby zakaznik prave klikol na wasu page a kupil si Vas vas produkt.

Určite si danú tému pozrite, je to príjemné spestrenia nedeľného popoľudnia. Každú chvíľu tam pribúdajú nové a nové originálne informácie o seo, ktoré sa inde zaručene nedočítate.

A ako píše sám autor: “Ak mozem pomozem a kazda rada je na nezaplatenie” tak ak sa neurazí, ja mu dám tiež jednu radu. Kašli na seo, alebo sa vráť za rok a medzi tým čítaj, skúšaj a znovu čítaj.

Všetky postavy a text v tom článku sú vymyslené. Nie je možné, aby sa na celom internete našla takáto osoba.

15 thoughts on “SEO optimalizácia? No nekúp to!

 1. Nad tým “SEO Optimalizácia” som akurát včera rozmýšľal. Ale myslím, že je to tak lepšie. Proste sa to udomácnilo. “SEO” = “SEO Optimalizácia”, “SEM” = “SEM Marketing” ….

 2. Vy jste ale úplně pozadu. SEO optimalizace je novinka na webu, jde vidět že jste velmi neznalý. Je to ještě něco víc než samotné SEO – hlavní důvod je přeci v tom že využíváte nové super extra nástroje na návštěvnost PGANG, TAGS, ALEXIA – ty snad znáte ne?

  PS: To byl jen vtip :)

 3. Tiež som sa dosť zasmial na tej téme :) Chalan čo to ponúka fakt nemá šajnu čo to vlastne SEO je a znamená. Fakt by som bol zvedavý na nejaké jeho diela :) Sranda musí byť, no to čo sa na webtrhu deje posledných pár mesiacov je fakt husté. Už ani nemám chuť písať do niektorích tém, lebo by som sa pohádal s polovicou ľudí z webtrhu :)

 4. Taky jsem si toho vlákna dneska všiml a dost mi to “vyrazilo dech”. Třeba ten PGANG, nebo jak píšeš i ty, SEO Optimalizace. Kdyby to napsal nějakej amatér, jenže ten člověk SEO služby tímto topice nabízel ….

 5. Nemyslím si, že by samotné používání pojmu “SEO optimalizace” svědčilo o úrovni poskytovaného SEO. Správná terminologie je fajn, ale pak to vede k tomu, že mají weby v titulku “SEO – optimalizace pro vyhledávače – nasweb.tld”. To zabírá strašně velký prostor a navíc, když má polovina webů stejné titulky, podle čeho si potenciální návštěvník vybere?
  Téměř stejně dobrých pozic lze dosáhnout čistě se slovem SEO. Jsou to synonyma, takže to Google pozná. Puristé pak mohou mít na stránce vysvětlení a mohou používat kostrbatý tvar SEO – optimalizace pro vyhledávače.

 6. dobrý deň, veľmi rád by som kúpil spätné odkazy s PGANGom 4 a viac. Google o tom nič nevie a tak hľadám pomoc u odborníkov. Aj o tej Alexandre by som sa rád dozvedel, hľadám si totiž vážnu známosť.

 7. PGANG: Je odborný termín označující stupeň “gangování” page ranku. Pokud nějaká stránka přílišně ganguje page rank. Google může vyhlásit DEFCON. Nedávno musel kvůli narůstající SEOO AdamaH vyhlasát DEFCON 1 a všechny stránky prohlásit za závadné.
  ALEXIA: je tajný projekt, který zneužívá alexa rank. Jde o složité číslo, které se dá těžko vypočítat z alexa ranku. Hodně složitě by se dalo použít (30 000 000 – Alexa Rank) = Alexia rank. Narozdíl od Alexa ranku Alexia určuje převrácené pořadí internetové návštěvnosti.
  TAGS: jedná se o Dark Seo techniku kdy jsou do kodu stranky vkladany zakazane tagy jako napříkla keyword

 8. Drago, tak teraz si ma odrovnal. To sa ti vymýšľa a vypisuje haluze, keď to nepíšeš na No-KIA E66 :

  Ešte by som chcel všetkým povedať, že sa náramne mýlia. V tomto prípade nejde určite o neschopnosť spomýnanej autority vo svete online BIZu. Jedná sa len o nepatrnný preklep.
  Sám autor chcel napísať, že sa zaoberá SEDO optimalizáciou xD
  Alexia bude pravdepodobne support IT hlavička, tak ako chytrá Stephanie ktorej asi niekto nasr*l do hlavy, ale ešte cez sitko :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>