SK-NIC bude mať komisiu, po 4 rokoch

SK-NIC bude mať po rokoch komisiu, ktorá mala vzniknúť už pred štyrmi rokmi. Na samotnú neexistenciu komisie upozornil na svojom blogu v dvoch článkoch (1,2) už v apríli 2010  Rastislav Turek, alias Synopsi. Prečo je spomenutá komisia pre činnosť SK-NIC tak dôležitá ?

sparvca slovenkych domen Vznik samotnej komisie potvrdil už v sobotu 19.6.2010 článok zverejnený na Žive.sk : Na správcu domén SK-NIC bude dohliadať komisia. Vznikla po rokoch (Spresnené).

Iste aj mnohí z Vás volali po zmenách vo fungovaní SK-NIC. Či už sa Vám nepáčia ceny za prenájom .sk domén, samotný prevod domén, alebo komunikácia so spoločnosťou, či mnohé ďalšie dôvody. Tieto zmeny však neboli dosiaľ možné, o čom si môžete prečítať dôkladný report v Analýze SK-NIC u Synopsiho. Ak sa Vám článok zdá príliš dlhý, vyberám najzaujímavejšie zhrnutie o toľko spomínanej komisii:

“Bez existujúcej komisie nemôžu byť zmenené poplatky za prenájom domény a vlastne ani len vypovedaná, alebo odstúpená samotná zmluva. To znamená, že pokým nebude komisia vymenovaná, SK-NIC si môže status quo zachovať až do konca vekov.”

Bez komisie teda akákoľvek zmena súčasného stavu nebola možná. Logicky teda vznikom komisie začínajú nové, lepšie časy. Alebo sa mýlim ? :)

7 thoughts on “SK-NIC bude mať komisiu, po 4 rokoch

  1. JJ mylis sa, v komisii budu sediet aj ludia z SK-NICU.
    Chcem vidiet tie progresivne opatrenia proti vlastnej spolocnosti.

  2. Mám takého tušáka, že ďalšie 4 roky od vymenovania tejto KOMISIE sa opäť nebude nič diať :) Celý koncept spravovania národnej domény akciovou spoločnosťou vlastnenou jednou súkromnou firmou mi príde divný. Rovnako nechápem, prečo je za registrátorov nominovaný nejaký neznámy subjekt, ktorý je registrátorom krutých 134 domén. Ak sa náhodou stane zázrak a komisia vykáže nejakú činnosť, tak to sa asi maximálne jej členovia potľapkajú po pleciach :)

  3. Mylis sa veru, tak ako pisal nmp, budu tam clenovia aj z sk-nic takze nic progresivne sa ocakavat neda. Kto a ako clenov naozaj vyberal vie asi len par ludi, tak ako aj to co vlastne budu robit, podla mna nic.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>