SK-NIC vytvoril tri nové emailové polia

Oficiálna správa ktorú zverejnil SK-NIC informuje o zriadení troch nových emailových polí.

Tieto polia budú využívané na zadanie emailov pre rôzne úkony, konkrétne administratívny email, kontaktný a fakturačný. Polia budú editovateľné (akože “online”, prakticky až po vypísaní tradičného formulára F7). Rozdielne emaily by mali zjednodušiť komunikáciu medzi registrátorom, majiteľom a napríklad záujemcom o kúpu domény.

Zdá sa že zriadenie komisie ktorá dohliada na činnosť SK-NIC predsa len prináša prvé aj keď drobné ovocie.

A teraz už celá správa ktorú SK-NIC zverejnil napríklad aj na svojej Facebook stránke :

sk-nic emaily“V databáze systému SK-NIC sme vytvorili 3 polia pre e-mailové adresy užívateľov resp. registrátorov.

1. Administratívny e-mail: je to povinná položka, slúži na komunikáciu medzi SK-NIC a užívateľom resp. registrátorom. Táto adresa nie je zverejnená a posielame na ňu všetky informácie dôležité pre registrátorov a držiteľov domén (najmä zmeny stavov).

2. Fakturačný e-mail: je to nepovinná položka, slúži na zasielanie elektronických faktúr registrátorom, užívateľom sa nezobrazuje. Táto adresa nie je zverejnená. Systém elektronickej fakturácie zatiaľ nie je aktívny, pripravujeme jeho spustenie.

3. Kontaktný e-mail: je to nepovinná položka, slúži na zverejnenie kontaktu pre prípadných záujemcov na stránkach www.sk-nic.sk. Nahradil sa ním aj checkbox, ktorý povoľoval resp. zakazoval zverejnenie e-mailovej adresy. Teda ak nechcete mať zverejnenú e-mailovú adresu, túto položku necháte prázdnu.

Všetky e-mailové polia si môžete meniť online vo svojom registrátorskom rozhraní na www.sk-nic.sk (F7 – zmena údajov – online). Ak chcete do položky vložiť viacero e-mailových adries, oddeľte ich od seba bodkočiarkou (;).”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>