Súhrn doménových udalostí

Za posledný čas a v najbližšej dobe sa toho má dosť udiať. Nazbieralo sa toho celkom dosť takže to trochu zhrniem.

26. bude DD2 (domain day 2), nevídaná to akcia, na ktorej by som chcel byť, stretnúť pár ľudí ako Ahyde, Fandor, Martin Schlemmer, TravelMartin, Drago a mnohí mnohí ďalší. Bohužiaľ mám toho naozaj veľa a blíži sa koniec semestra a na rozdiel od iných škôl, my máme zadania na každý predmet a každý týždeň, takže mám fofry.
Na Slovensku bude zase ďalší barcamp, tam ma na prvý pohľad (a podľa hlasovania nie som sám) zaujala prednáška Michala Trubana. Dúfam že z oboch týchto akcií sa potom nájdu aj nejaké videomateriály. Ľudia, točte to! :)

Keď som už spomenul TravelMartina, ten sa chystá na DD2 predstaviť svoj už dlllllho avízovaný domain parking, ako iste viete, pred časom spustil teraz už úspešnú dropcatching službu daukce.cz. Mimochod vybrané zoznamy nájdete na menej známom blogu a fóre o doménach internet1.cz. Teraz sú tam celkom zaujímave veci o českom boome – dátové schránky, alebo sa tiež dočítate, že tax.cz sa práve cez spomenuté daukce predala za 71 000kč. Aby to malo svoju pridanú hodnotu, autor pridáva aj komentáre k jednotlivým výberom dropujúcich domén, tak ako som to robil aj ja.

Posledné mesiace sa udiali aukcie top slovenských domén, resp. projektov. Predávali sa brigády.sk,(11 400€) predávala sa grafika.sk a tuším tam bolo ešte niečo veľké, len už si nespomínam. V neposlednom rade sa o predaj pokúšam aj ja, snáď bude úspešný a potenciál blogu naplno využije nejaká firma, alebo jednlotlivec, pretože mne na to už čas neostáva (viem, viem je to klišé). Ja svoje vedomosti budem publikovať na seocentrum blog. Obdivujem draga, že zvláda 2 blogy a chce spraviť ďalší, ja by som dva nezvládal, asi som lenivý, alebo neschopný :) , alebo zaneprázdnený.

Kto sa kam chystá? DD2 je už vypredaný?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>