Zárobok pre blogerov – nebojte sa penalizácie od google!

V poslednej dobe píšem o doménach menej, čo ma aj mrzí, ale až tak moc sa v tomto smere nedeje. Venujem sa skôr marketingu a optimalizačným tipom pre weby. Asi to bude tým, že už dlhšiu dobu “ma to živí”, na druhú stranu, žiadny internetový projekt sa nezaobíde bez domény, a tak nie som až tak úplne mimo zameranie blogu. Koniec koncov, tento blog je hlavne o monetizácii domén, v preklade:”ako sa dá vytrieskať z domén nejaký kapitál“.

Najnovší typ je určený, ako aj názov článku napovedá, hlavne blogerom. Ako stále tvrdím, affiliate marketing je jedna z najvýnosnejších oblastí internetu. Priniesol som vám už asi 3 tipy na služby s predajom platených odkazov, mne sa doteraz (a z vaších reakcií vidím, že aj vám) najviac vyplatila služba backlinks. Len tak na margo, mám pripravený jeden pútavý článok o pripravovanej slovenskej službe, ktorá vám bude platiť za váš web priestor. Mal  by byť publikovaný už čoskoro, keď bude služba pustená, so stay tuned.

No, ale aby som prešiel k téme článku. Môj najnovší objav je LinkXL.com. Tentokrát nejde o predaj odkazov, za čo vás google môže penalizovať, ale o PR články. Postup je jednoduchý. Zaregistrujete sa buď ako publisher ( partner, bloger), alebo ako inzerent (advertiser) a kupujete alebo naopak publikujete textové odkazy, ktoré sú zakomponované v texte. Celé je to potom veľmi prirodzené a google nevie rozlíšiť prirodzené externé odkazy, od tých kúpených.

Môžete si stiahnúť plugin do wordpressu, cez ktorý jednoducho budete celý systém ovládať. Nastavíte si (resp. zabanujete nechcené kategórie inzerátov) kategórie. Cenu si taktiež nastavíte sami. Okrem kategórií si vyberiete, počet odkazov v jednom článku. Pre úplnú istotu si môžete zaškrtnúť aj políčko nofollow, ktoré zabezpečí, že ranky nebudú odchádzať preč, ale osobne si myslím, že o takýto odkaz budú mať inzerenti záujem, len z veľmi navštevovaných blogov. Nakoniec, vyberiete stránky, kde budú odkazy na dané slová, ktoré sa hodia na váš blog. No a potom už len čakáte, kým si vás vyberú.

Jasná výhoda je v tom, že môžete zarábať za každý jeden článok aj pár stoviek, všetko záleží na vás. Google v tomto na vás nemá a zároveň si nešpatíte blog s bannermi. Vyplácajú tuším každý mesiac, pričom na sume nezáleží. Nesmiem zabudnúť ani na affiliate systém (partnerský program), ktorý je takmer rovnaký ako je zvykom, pri týchto systémoch.

Možno sa pýtate: a bude záujem aj o slovenské blogy? Myslím, že áno. Každý schopný bloger, musí vedieť skomponovať vetu, kde môže vsunúť aj anglické slovko, aj keď článok môže byť zväčša o inom. Ako to tvrdím pri iných, za pokus nič nedáš, tak prečo neskúsiť. Určite budem rád, za každú reakciu a hlavne ak napíšete neskôr aj vaše skúsenosti s týmto systémom.

<a onmouseover="window.status='http://www.linkxl.com';return true;" onmouseout="window.status=' ';return true;" href="http://www.linkxl.com/354.html

4 thoughts on “Zárobok pre blogerov – nebojte sa penalizácie od google!

  1. linkxl uz pouzivam viac ako 3 mesiace a musim povedat ze mam s nim len pozitivne skusenosti. Len troska prispejem k clanku, linkxl platia za keywordy ktore uz mate v clankoch na webe, takze vie preskenovat cely web a nasledne keywordy poskytnut advertiserom na predaj, podotykam ze vyplacaju kazdy mesiac po dosiahnuti minima 100 USD.

  2. aha, JaMi diky za info ja som cital ze payout je lubovolny tak teraz neviem, mozno sa podmienky upravili, s tymi keywordami si ma potesil.
    shiwix:takychto spolocnosti nie je zase az tak vela ale mozno nejake zhrnutie a porovnanie casom spravim preco nie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>