Zaručené SEO fakty priamo od zdroja

Tento pidi článok som mal rozpracovaný už dosť dávno, takže ho vypúšťam do sveta. Nie je to v podstate ani článok, ale skor tip na kvalitné a zaručené informácie z oblasti optimalizácie.

Mám pripravených viac článkov o seo, respektíve skôr veľmi rozrobených ako pripravených, ale tento týždeň idem na dovolenku, takže si ich v kľude dokončím (snáď). Uvidím ako na tom budem s pripojením na net, takže zrejme budú články ochudobnené o odkazy, ale raz za čas sa to dá prekusnúť.

Sľúbené odkazy:

Príručka od Matta Cuttsa, kde sa môžete dozviedieť úplne základy, v podstate to, čo prednášajú na rôznych školeniach. Ako viem čo tam prednášajú? Jednoducho. Kopec agentúr potom dané prednášky zavesí na blog :) , napríklad jedna z tých top – ataxo (videočlánok). Sami môžete posúdiť, či by pre vás boli takéto školenia prínosné za takú cenu, za akú sa ponúkajú, no a že to nie je málo. Osobne si myslím, že školenia sú krajší biznis ako samotná optimalizácia. 2-4 hodinky si poklábosíte, odpoviete na pár otázok a tradá domov s 2300€ (70 000 Sk). Keby niekto okrem Michala Kubíčka robil pravidelne takéto školenia aj na Slovensku, určite by si prišiel na svoje (h1 za posledný rok zarobila na školeniach odhadom 3 milióny kč). Otázna je možno účasť, vzhľadom na povedomie o optimalizácií.

Keďže som písal, že informácie sú zaručené, musia byť priamo od zdroja. No a keďže priamo od zdroja, znamená to že tam niekto musí robiť :) . Ďalší odkaz na mattove videá pekne po hromade. Je ich naozaj hafo, oplatí sa pozrieť. Dozviete sa ako je to s CSS, meta tagmi, page rankom, niečo o url, atď.

17 thoughts on “Zaručené SEO fakty priamo od zdroja

 1. K tomu vydělávání na školení o SEO existuje hezká paralela: říká se, že na zlaté horečce na Aljašce nezbohatli ani tak zlatokopové, ale ti, kdo zlatokopům prodávali krumpáče a lopaty…

 2. U zlaté horečky byl problém v tom, že jen málokdo fakt zbohatnul, co víc pokryl náklady na krumpáč. U SEO školení je míra rizika menší:-) Ale souhlas, že většina informací ze školení, obzvlášť z hromadného školení, se dá získat jinde a levněji. Na druhou stranu školení je mnohdy nejrychlejší cesta.

  A ještě díky za odkazy. Jsou překvapivě užitečné :-)

 3. František Ringo Čech raz povedal:

  Keď niečo vieš to nezamlčíš. Géniovia sa objavujú sami. Prišiel som, videl som, zvíťazil som. Prídeš a vidíš, že si lepší ako druhí. Keď si skutočne dobrý neopovrhuješ druhými. Povieš si mali smolu, sú menej talentovaní, trochu hlúpi. Maju právo na život rovnako ako my. A taky človek je tu preto, aby ich potešil – a za to od nich dostane peniaze.

  Asi toľko, človek ak chce dokáže trochu pohľadať a nájde čo potrebuje. “Lenivý” človek platí a “šikovný” človek berie peniaze – viď. článok 2300€.

 4. zase to netreba pausalizovat, nie kadzy vie vsetko ze :) jeden robi design tak optimalizacia je mu cudzia preto moze ist na skolenie, alebo si dane sluzby zaplati a zase naopak, ja som si tiez nedavno zaplatitl za grafiku a web.

 5. Nie nie ja som to myslel na školenia, ale niektoré kvalitou určite stoja za tie prachy. Človek musí vedieť selektovať a hlavne hľadať rady. Poprípade odporúčania.

  Ako uvádzaš Tom@s videočlánok ataxo – Sami môžete posúdiť, či by pre vás boli takéto školenia prínosné za takú cenu, za akú sa ponúkajú, no a že to nie je málo.

 6. “h1 za posledný rok zarobila na školeniach odhadom 33 miliónov”

  Vedle, jak ta jedle. :-)

  Ale abych jen nevrtal, tak tady máte jednu zaručeně pravdivou “insider informaci”: Za rok 2008 H1.cz na školeních vydělala cca 2,5 mil. Kč. Za letošek to bude hodně podobné.

  Pěkný den. :-)

 7. David diky za reakciu, samozrejme nejdem sa hadam, ja som vychadzal z toho postupu:
  “V roce 2008 jsme proškolili 746 účastníků.” x Cena: 3 950 Kč bez DPH / 4 701 Kč s DPH
  Cena pro stálé zákazníky: 3 555 Kč bez DPH / 4 230 Kč s DPH = +- 30 milionov.

 8. Kde se na Slovensku plati 2300 Euro za 2-3 hodinky klaboseni? Posli mi odkaz, taky bych tam poklabosil:-)

  Rad bych to uvedl na pravou miru: kdo byl na mem bratislavskem skoleni, vi, ze trva od 9 do 16 hodin s nevelkymi prestavkami. A jak se doslo k cene 2300 pro lektora, to netusim.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>