Zoznam.sk a jeho vtipná doména topky.sk

Dnes vyšla správa, že zoznam musel podľa súdneho rozhodnutia prestať používať doménu bleskovky.sk. Ako som už o tom písal, je to lukratívna doména, už len kvôli zvyku návštevníkov.

Po nejakom čase ako sa zoznam a ringier rozišli, konečne padlo súdne rozhodnutie. Je jasné, že zoznam sa odvolal. Výmer znie: Zoznam má zakázané používať doménu bleskovky.sk. Preto promptne zareagoval a kúpil ďalšiu lukratívnu doménu. Je to topky.sk. Táto doména skôr vyľudzuje úsmev. Čo sú topky? Topless tanečnice, top správy?

Inak je zaujímave, že doména bleskovky.sk sa nesmie použivať, avšak je presmerovaná na topky.sk. Čiže je vlastne plne využitá. No ak to takto môže ostať, tak to zoznam pekne vybabral s ringierom.

Je inak aj pekne vidieť ako sa čas.sk rozbieha a získava si návštevnosť a zoznam len padá. Pri rozdeľovaní sľuboval, že sa bude venovať čisto investigatívnej tlači, po čase však zrejme zistili, že takto to nepôjde. Dobre im tam zapasovala kauza Žitný, kde si každy chcel utrhnúť kus bulvárneho koláča a dobre sa na nešťastí priživiť.

Ako vy hodnotíte túto doménu?

5 thoughts on “Zoznam.sk a jeho vtipná doména topky.sk

 1. TOP-ka = v žargóne TASR odľahčená správa, bulvárna, bez dôležitosti, ale zaujímavá. V agentúrnom servise býva označená: “TOP: Titulok..”. Práve takéto správy bleskovky uverejňujú najviac a podľa mňa to pomenovali podľa toho. Že tomu 99 % čitateľov nemá šancu rozumieť, to ich zjavne netrápi :)

 2. A to si sa sem ako dostal na tento zapadnuty blog? :)
  Pre mna ako laika tak ako pre vacsinu navstevnikov tato domena nehovori nic. Bleskovky to bola ina kava tam to bolo jasne. Ci je to tak ako pises to vobec neviem posudit, snad to tak bude. Aspon ze mali tolko rozumu a zobrali hned aj topkz.sk :-)

 3. no ono to zatial nie je az tak kriticke, ked si zoberieme fakt ze bleskovky.sk su presmerovane tym nic nestracaju a myslim ze 80% ludi si ani nevsimne ze su niekde inde

 4. Ale mýliš sa, Tom@s, je to kritické:-), podľa merania navštevnosti za mesiac máj zaznamenali práve Bleskovky.sk najvačší prepad, prišli o 90 000 UV a zošmykli sa až na 6. miesto v návštevnosti, čo je za jediný mesiac dost velký pruser…

  Ono, ani sa niet čo diviť, cas.sk ma mohutnu podporu v podobe najsilnejšieho printového titulu na Slovensku – Nového Času a aj keď na Prievozskej zatiaľ stále nevedia internet využiť naplno, predsa len podpora printu spravi svoje…

  práve táto podpora spravi svoje… ludia si skratka zvyknu do vyhladavaca nabuchat cas.sk namiesto bleskoviek, pretoze tak ich k tomu vedu “ich” noviny a prave tam (cas.sk) sa dozvedia vsetko, co musia vediet :-)

  Zoznam s Bleskovkami v Topkovom šate v podstate ani nemá vela moznosti, ako dany prepad odvrátit, slovenský internet nie je natolko silný, aby jeho líder (zoznam.sk so svojimi 1.5 miliónmi UV/mesiac) dokázal konkurovat printu, či televíziám, čo sa týka informácií…. Otázka penazí, know how aj ludí :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>